هنروتجربه: سینماهای تهران و همه شهرهایی که وضعیت شیوع کرونا در آنها به تازگی نارنجی و قرمز شده‌اند، از امروز تعطیل می‌شوند.

به گزارش سایت هنروتجربه، دستور تعطیلی سینماهای کشور بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، در پی افزایش تعداد بیماران مبتلا و تغییر رنگ وضعیت کرونای چند شهر از جمله تهران، صبح امروز صادر شد.

بر این اساس سینماهای تهران و چند شهر دیگر که از دیروز ۷ فروردین ماه ۱۴۰۰ در وضعیت نارنجی به سر می‌برند، باید به تعطیلی سالن‌ها اقدام کنند.

محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی نیز در گفت‌وگویی با خبرگزاری مهر این خبر را تایید کرد:«تعطیلی سینما بر اساس تصمیماتی است که ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌گیرد یعنی به صورت اتوماتیک این اتفاق رخ می‌دهد. وقتی شهر به حالت نارنجی درمی‌آید گروه‌های کاری که در درجه سه قرار دارند به صورت خودکار تعطیل می‌شوند با توجه به اینکه سینماها هم درجه بندی سه را دارند دچار تعطیلی می‌شوند، متأسفانه سینماها هنوز علی‌رغم درخواست سازمان سینمایی، تبدیل به گروه شغلی درجه دو نشده‌اند به همین ترتیب مادامی که شهرها نارنجی هستند، سینماها را باید تعطیل کنند».

این نخستین تعطیلی سینماهای تهران در سال ۱۴۰۰ است که مشخص نیست تا چه زمان به طول بینجامد.

در بهمن ماه ۹۹ اخباری مبنی بر مذاکره با ستاد ملی مقابله با کرونا برای تغییر گروه سینماها و انتقال آن به گروه دوم مشاغل منتشر شده بود که در این صورت، سینماها در وضعیت نارنجی هم امکان فعالیت دارند، اما به نظر می‌رسد هنوز نظر موافق ستاد ملی مقابله با کرونا در این باره جلب نشده است.