هنروتجربه:پویا اشتهاردی که فیلم «بی‌گاه» او به تازگی بر پرده سینماهای هنروتجربه بود، خبر از ساخت فیلمی با عنوان «ظلمات» بر اساس یکی از غزل‌های حافظ داد.

پویا اشتهاردی نویسنده و کارگردان سینما درباره فعالیت‌های اخیر خود به صبا گفت: «مشغول کار روی فیلم‌نامه جدیدم هستم که نگارش آن به پایان رسیده است و درحال حاضر مشغول رایزنی‌هایی برای جذب سرمایه و کامل کردن تیم مناسب هستم».

کارگردان فیلم «بی‌گاه» درباره موضوع فیلم جدیدش عنوان کرد: «فیلم بسط و گسترش یافته یکی از غزل‌های حافظ است که به صورت رئالیسم جادویی عجیبی‌ست که جلوه‌های ویژه بسیار سنگینی دارد. در ابتدا فکر می‌کردم در ایران از پس این جلوه‌های ویژه سنگین برنمی‌آییم اما پس از تحقیق زیاد متوجه شدم که همکاران قابلی داریم که می‌توانند با فیلم‌های روز دنیا رقابت کنند و امیدواریم بتوانیم سرمایه مناسب را جذب کنیم که فیلم را با کیفیت خوب بسازیم».

او درباره نام فیلم بیان کرد: «نام آن «ظلمات» است که از یکی از ابیات غزل‌های حافظ گرفته شده که در آن می‌گوید «قطع این مرحله بی همرهی خضر مکن، ظلمات است بترس از خطر گمراهی» البته باید گفت خود فیلم درباره این غزل نیست..

این نویسنده درباره ایده اثر عنوان کرد: «من از ۱۸ سالگی رمان می‌نوشتم و اولین رمانی که به پایان رساندم در سن ۲۱ سالگی بود. بعد از آن هم ۲ رمان دیگر نوشتم که چون وارد دنیای سینما شدم آن‌ها را به مرحله چاپ نرساندم. ایده این فیلم‌نامه از خرده روایتی بود که در یکی از رمان‌هایم وجود داشت. این ایده سال‌ها با من بود تا اینکه به فیلم‌نامه تبدیل شد».

تدوین‌گر «لاک‌پشت و حلزون» در پایان در پایان درباره دلیل چاپ نکردن رمان‌هایش تاکید کرد: «ذهنیت رمان‌نویس با فیلم‌ساز متفاوت است و اگر بخواهم رمان‌هایم را به چاپ برسانم باید آن‌ها را با ذهنیت رمان‌نویس بازنویسی کنم. درحال حاضر دوست دارم فیلم بسازم ولی در آینده آن‌ها را هم به چاپ می‌رسانم».

برچسب‌ها: