هنر و تجربه: مدت‌ها پیش بود که خبر رسید کارگردان فیلم‌های «سرزمین خود خدا» (۲۰۱۷؛ برنده جایزه کارگردانی از جشنواره ساندنس) و «آمونیت» (۲۰۲۰) برای سومین فیلم بلندش می‌خواهد ژانر وحشت را تجربه کند.

پروژه سینمایی جدید فرانسیس لی که هنوز عنوانی ندارد، فیلم ترسناکی خواهد بود درباره مرد جوانی که تنها در طبیعت بکر به‌سر می‌کند. البته این فیلم اقتباسی از یک رمان خواهد بود که لی هنوز نام آن را هم اعلام نکرده است. سال گذشته لی در گفت‌وگو با «فیلم استیج» اشاره کرده بود که ژانر وحشت محبوب اوست: «من همیشه می‌خواستم فرصتی به دست بیاورم تا یک فیلم ترسناک واقعاً وحشتناک لعنتی بسازم.» لی در گفت‌وگوی دیگری هم به «مترو ویکلی» گفته بود، پروژه جدیدش تاریخی خواهد بود و داستانش در سده بیستم روی می‌دهد.

حالا خبر جدید درباره این پروژه، انتخاب جاش اوکانر به عنوان بازیگر اصلی فیلم است که پیش از این در «سرزمین خود خدا» با لی همکاری کرده بود. اوکانر تازگی در جدیدترین فصل سریال محبوب «تاج»/ The Crown محصول نتفلیکس، بازی دیدنی‌ای را ارائه کرده بود. در ضمن، یکی از اولین تجربه‌های بازیگری کارنامه او در نقش یک زامبی در فیلم «اسکاتریلوژی: کتاب مردگان» بود و حتماً حالا خیلی خوش‌حال است که می‌تواند نقش اصلی یک فیلم ترسناک از کارگردانی تحسین‌شده را بازی کند.

  • ایندی‌وایر