هنروتجربه: سید امیر سیدزاده تهیه‌کننده سینما از ساخت فیلمی با موضوع محیط‌بانان خبر داد و گفت: «از تمامی نهاد‌ها، وزارتخانه‌ها و مسئولان دست‌اندرکار انتظار حمایت همه‌جانبه از این اثر سینمایی را دارم و در صورت استقبال حتما به ساخت نسخه سریال آن نیز فکر خواهیم کرد؛ چرا که با زبان فیلم و سینما می‌توان با همه دنیا سخن گفت».

سید امیر سیدزاده تهیه‌کننده سینما درباره ساخت فیلمی با موضوع محیط‌بانان به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «در روز‌های گذشته انتشار خبر شهادت دو محیط‌بان زنجانی بار دیگر مظلومیت این قشر را به یاد آورد و موجب به جریان انداختن ساخت این فیلم سینمایی شد. قرار است این فیلم سینمایی درباره زندگی روزمره محیط‌بانان سازمان محیط زیست ساخته شود».

او ادامه داد: «فیلم‌نامه این فیلم سینمایی به نویسندگی و کارگردانی مصطفی گندمکار و در قالب داستانی روایت می‌شود. داستان آن برگرفته از واقعیت که به چالش‌ها و مشکلات محیط‌بانان در خانواده و مواجهه آن‌ها با شکارچیان و قاچاقچیان منابع طبیعی می‌پردازد و سعی در نشان دادن شرایط سخت این قشر به دلیل قوانین سخت‌گیرانه در استفاده از سلاح و کمبود‌های قوانین قضایی دارد».

سیدزاده درباره این فیلم سینمایی گفت: «شهادت مظلومانه دو محیط‌بان که اخیرا در زنجان به شهادت رسیدند، بهانه‌ای شد که با ساخت اثری در خور توجه درباره زحمات و چالش‌های این قشر مظلوم به آن‌ها ادای دین کنیم».

امیر سیدزاده در پایان گفت: «از تمامی نهاد‌ها، وزارتخانه‌ها و مسئولان دست‌اندر کار انتظار حمایت همه‌جانبه از این اثر سینمایی را دارم و در صورت استقبال حتما به ساخت نسخه سریال آن نیز فکر خواهیم کرد؛ چرا که با زبان فیلم و سینما می‌توان با همه دنیا سخن گفت».