هنروتجربه: توماس وینتربرگ که جدیدترین اثرش «دور بعدی»/ Another Round نامزد جوایز اسکار بهترین فیلم بلند بین‌المللی و بهترین کارگردانی شده و تازگی جایزه بفتایی را هم برنده شده است، می‌خواهد اولین درام تلویزیونی خود را با عنوان «خانواده‌هایی مثل ما»/ Families Like Ours بسازد.

فیلم‌نامه این سریال شش‌قسمتی را هم وینتربرگ با همکاری بو هر. هانسن می‌نویسد که سال‌ها پیش نخستین فیلم بلندش «بزرگ‌ترین قهرمانان»/ The Biggest Heroes را هم کار کرده بودند. داستان «خانواده‌هایی مثل ما» در تابستانی در دانمارک روی می‌دهد که همه چیز عادی به نظر می‌رسد اما فاجعه‌ای طبیعی در راه است. سیلی به‌تدریج دانمارک را فرا می‌گیرد و این کشور تخلیه می‌شود. مردم باید با آن‌چه دوستش می‌داشتند، می‌شناختند و آن که بودند، وداع کنند.

سیسه گروم یورگنسن تهیه‌کننده که پیش از این در چهار فیلم با وینتربرگ همکاری داشته، درباره این پروژه می‌گوید: «این مجموعه در موضوع‌هایی کاوش می‌کند که در زندگی خارج از کنترل شما هستند؛ اما الهام‌بخش شما می‌شوند تا آن‌ها را به عنوان بخشی از زندگی‌تان بپذیرید. توماس مدت‌ها پیش از فراگیری جهانی این ویروس کرونا ایده ساخت این سریال را داشت ولی امروز بیش از هر زمان دیگری با حال‌وروز ما همخوانی پیدا کرده است. همه ما به‌شدت درگیر اتفاقات پیرامون‌مان هستیم و این‌که بعدش چه اتفاقی خواهد افتاد و این شیوع کی به پایان می‌رسد و… اما هم‌زمان نیاز داریم که لذت بردن از زندگی‌مان را ادامه دهیم».

  • ورایتی