هنروتجربه: ساخت مستند سینمایی «ایرا‌ن‌زاد» که از اوایل سال ۹۹ آغاز شده است، در بندرعباس و هرمزگان ادامه دارد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از مدیر رسانه‌ای پروژه، «ایران‌زاد» به کارگردانی مجید عزیزی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر در نهمین سفر استانی خود، هم‌چنان جنوب را به دلیل سوژه‌های آن برای ادامه داستان خود انتخاب کرده است.

خالو قنبر نوازنده ساز نی جفتی و مرتضی اولابندری موزیسین و خواننده بندری از ۲ نسل این خطه در این سفر رو در روی دوربین «ایران‌زاد» قرار گرفتند. یک گروه موسیقی نوپا نیز از دغدغه احیای موسیقی اصیل بندر با فضای امروزی گفتند. همچنین در این سفرِ «ایران‌زاد» یک دختر جوان اینفلوئنسر از بندرعباس درباره چالش‌‌های فعالیتش در فضای مجازی تعریف کرد و علیرضا بهرمن داور مسابقات جودو نیز از داستان شرکت در مسابقات خارج از کشور و موفقیت‌هایش گفت. ام‌البنین قنبری عضو شورای شهر و فعال اجتماعی هرمزگان هم قصه‌هایی درباره چالش‌های فعالیتش برای «ایران‌زاد» تعریف کرد.

مستند سینمایی «ایران‌زاد» که از اوایل سال ۹۹ در استان چهارمحال و بختیاری کلید خورده و تاکنون در استان‌های مختلف کشور فیلم‌برداری شده، قرار است تا ماه‌های آینده ادامه پیدا کند و پس از اتمام مراحل فنی در سینماهای کشور و جشنواره‌های داخلی و خارجی نمایش داده خواهد شد. به گفته مجید عزیزی کارگردان این مستند، «ایران‌زاد» برخلاف آنچه در وهله اول تصور می‌شود، درباره اقلیم ایران یا تاریخ آن نیست بلکه به تجربه‌های زیسته ایرانیان معاصر می‌پردازد.