هنروتجربه: انیمیشن «روح» و «وولف‌واکرز» که هر دو نامزد اسکار هستند، بیشترین تعداد جایزه را از چهل و هشتمین دوره مراسم اهدای جوایز آنی که شامگاه جمعه به شکل مجازی برگزار شد، به دست آوردند.

انیمیشن بلند داستانی «روح» به کارگردانی پیت داکتر محصول کمپانی پیکسار که بسیاری  جوایز مهم به دست آورده است، در هفت رشته از جمله بهترین فیلم و بهترین موسیقی و بهترین فیلمنامه برنده جوایز معتبر آنی شد. «روح» یکی از پنج نامزد نهایی نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار در رشته بهترین انیمیشن بلند سینمایی است.

دیگر برنده بزرگ  جوایز آنی ۲۰۲۱ (اسکار صنعت انیمیشن) «وولف‌واکرز» از شرکت ایرلندی کارتون سالن بود که پنج جایزه از جمله بهترین فیلم مستقل و بهترین کارگردان (تام مور و راس استیوارت) را تصاحب کرد. «وولف‌واکرز» در اسکار ۲۰۲۱ هم یکی از جدی‌ترین رقیبان «روح» به شمار می‌رود .«شان گوسفنده: فارماگدون»، «روی ماه» و «به پیش» سه نامزد دیگر این بخش در اسکار نود و سوم هستند.

جایزه آنی بهترین انیمیشن تلویزیونی سال به «هیلدا» محصول نتفلیکس تعلق گرفت؛ سریالی که با سه جایزه موفق‌ترین انیمیشن بخش تلویزیون بود. «ماجراهای پدینگتن» هم در بخش بهترین انیمیشن پیش‌دبستانی جایزه آنی را برد.

انجمن بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن شاخه هالیوود که به شکل اختصاری آسیفا-هالیوود نامیده می‌شود، از سال ۱۹۷۲ با اهدای جوایز آنی از برترین انیمیشن‌های کوتاه و بلند سال تقدیر می‌کند.

ورایتی