هنروتجربه: اکران آنلاین مستند «قصه بولوار» به کارگردانی داود اشرفی از جمله آثار اکران شده هنروتجربه، در صفحه هنروتجربه سایت هاشور ادامه دارد.

مستند «قصه بولوار» به وقایع مختلف و حوادث اجتماعی‌ای که با بولوار کشاورز پیوند خورده‌اند، می‌پردازد. این مستند در یازدهمین جشنواره سینما حقیقت لوح تقدیر «هنروتجربه» را دریافت کرد. هم‌چنین توانست جایزه بهترین اثر مستند با محوریت «تهران شناسی و تهران نگاری» را در هفتمین جشنواره فیلم شهر کسب کند.

دادود اشرفی در گفت‌وگویی درباره این مستند می‌گوید: «بعد از چند فیلم مستندی که ساخته‌ام این اولین فیلمی است که کاملا بر اساس علاقه شخصی من ساخته شد؛ چه در انتخاب موضوع و چه در نحوه پرداخت. اما شخصی بودن فیلم به معنی ساخت فیلم بر اساس سلیقه فردی نبوده است. در مستندهای تاریخی، دسترسی به منابع تاریخی کلیدی است اما فارغ از مشکلات عینی دسترسی، چالش اصلی مستند تاریخی تکیه بیش از حد و حصر بر وجه نوستالژیک سوژه است. شاید مقاومت دربرابر این وسوسه خطرناک، سخت‌ترین بخش ساخت این گونه مستند باشد».

او هم‌چنین در یادداشتی درباره فیلم اشاره دارد:««قصه بولوار» پر است از داستان‌ها و فیلم‌ها و دیگر ارجاعات، این فیلم بر پایه رابطه پویای بین بولوار و تصویر بولوار شکل گرفته است. همه ارجاعات فیلم، خوانش‌هایی است که که از دل بولوار آمده‌اند و در عین حال بولوار را می‌سازند و نمی‌توان مشخص کرد که بولوار این تصاویر را به وجود آورده یا تصاویر بولوار را و نمی‌توان عاملیت هیچ کدام را نادیده گرفت».

سعید چنگیزیان گوینده متن «قصه بولوار» درباره همکاری خود با این پروژه گفته است: «پیش از گویندگی متن این اثر، درباره بولوار کشاورز مطالعه‌ کردم. آن را دوست داشتم، لذت بردم. چه خوب که این کار را انجام دادیم، انگار لازم بود درباره تاریخچه‌ یک بولوار تاریخ‌ساز حرف بزنیم».

امکان تماشای آنلاین مستند «قصه بولوار»، «کودتای ۵۳»، «چی‌چکا»، «وقتی پروانه شدم» و «بی‌گاه» از جمله آثار نمایش داده شده سینماهای «هنروتجربه»، در داخل و خارج از کشور از طریق سایت هاشور به آدرس  www.hashure.com  در دسترس است.