هنروتجربه: «صخره نوردان»فیلم جاسوسی- تاریخی ژانگ ییمو از ۳۰ آوریل(۱۰ اریبهشت) در چین و آمریکا به نمایش درمی‌آید.

 «صخره نوردان» یا «کلیف واکرز» فیلم جدید ژانگ ییمو در ژانر جاسوسی-تاریخی ساخته شده و از ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) همزمان با اولین روز از تعطیلات گرامی‌داشت روز کارگر در چین، در سینماهای آمریکا و چین روی پرده می رود.فیلم سینمایی «صخره نوردان» قبلا با نام «تنگنا» در زبان انگلیسی و در زبان چینی «روی صخره» معرفی شد .

«صخره نوردان» روایتی از دهه ۳۰ میلادی در شمال شرقی چین است که آن زمان تحت نفود ژاپن بود. در این فیلم می‌بینیم که چهار نماینده ویژه حزب کمونیست که پس از اینکه در شوروی آموزش‌های ویژه می‌بینند به چین برمی‌گردند، به یک ماموریت مخفی اعزام می‌شوند؛ اما ماموریت آنها لو رفته و  گرفتار مِ شوند.

«صخره نوردان» نخستین فیلم ژانگ ییمو در ژانر جاسوسی است و برمبنای فیلمنامه‌ای به قلم کوآن یونگ‌ژیان ساخته شده است.در این فیلم ژانگ یی، یو هوی، کین هیلو  و ژو یوون از جمله بازیگران این فیلم هستند.ژانگ ییمو از مشهورترین چهره‌های سینمای چین در دنیاست. «سایه» در سال ۲۰۱۸ با تمرکز بر هنرهای رزمی و «دیوار بزرگ» با بازی مت دیمون جدیدترین فیلم‌های وی بوده‌اند که هم‌زمان در آمریکا نیز اکران شدند.

جدیدترین فیلم ییمو که در چین اکران شد «یک ثانیه» بود که اجازه نمایش در جشنواره فیلم برلین را نیز نیافت و هنوز برنامه‌ای برای نمایش در آمریکا ندارد.ییمو اکنون در حال ساخت فیلم جدیدش است که درباره جنگ کره است و داستان یک تک تیرانداز چینی را روایت می‌کند.