هنروتجربه: کتاب «سینما به روایت من یا ما به روایت سینما!» به قلم محمدعلی سجادی منتشر شد. این فیلم‌ساز کتاب دیگری با نام «حمیدِ هما» را هم به زودی عرضه می‌کند.

به گزارش سایت هنروتجربه، کتاب «سینما به روایت من یا ما به روایت سینما!» نوشته محمدعلی سجادی بهار ۱۴۰۰ توسط نشر «مانیاهنر» منتشر شده است.

محمدعلی سجادی که رمان و شعر می‌نویسد و نقاشی می‌کند و فیلم می‌سازد، در مقدمه کتاب «سینما به روایت من یا ما به روایت سینما!»نوشته‌است: «مورخ نیستم، ولی تاریخ سینما در من ورق می‌خورد، البته بدون روند خطی‌اش. پس به یک‌باره آنچه، هر آنچه را که از سینما و تاریخش در ذهنم نشست کرده بود، در تابستان هشت‌وچهار نوشتم و شد نسخه‌ نخست این کتاب. در طول این سال‌ها نرم نرم خطی زدم و خطی دیگر نوشتم و همین‌طور آمد تا به امروز، اما خوانش این متن با ندیدن آن فیلم‌ها شاید آسان نباشد. با این همه، پی‌نوشت‌ها را هم افزودم که کار بهار و تابستان امسال است و مکمل بخش نخست کتاب روایت سینما‌.‌.. است. این کتاب همه‌ سینما نیست، اما نشانه‌ای است از همه‌ آنچه سینما برایم در خود دارد».

هم‌چنین کتاب دیگری که محمدعلی سجادی در زمینه سینما نگاشته است با نام «حمید هما» به زودی منتشر می‌شود.«حمید هما» هم‌چنین عنوان مستندی است که محمدعلی سجادی سال ۹۲ در نکوداشت هما روستا کارگردانی کرد. در این مستند زندگی و آثار هما روستا در مصاحبه‌ای بلند با او مرور می‌شود. زندگی‌ای که با حمید سمندریان و آثارش پیوند خورده است.«حمید هما» آبان ۱۳۹۴ بر پرده سینماهای هنروتجربه رفت.

از محمدعلی سجادی پیش از این کتاب‌های «حیرانی»،«داغستان»، «گفت‌وشنود»، «نشانه‌ها»، «حلقه گمشده»، «چقدر مانده به رسیدن» و…  منتشر شده است.

 

 

برچسب‌ها: