هنروتجربه: فیلم سینمایی «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها به عنوان نماینده سینمای ایران در بیستمین دوره جشنواره معتبر ترایبکا در کشور آمریکا حضور خواهد یافت.

بیستمین جشنواره فیلم ترایبکا که قرار است امسال از تاریخ ۹ تا ۲۰ ژوئن (۱۹ تا ۳۰ خراد) برگزار شود، فهرست ۶۶ فیلم حاضر در این رویداد سینمایی شامل ۵۵ نمایش نخست جهانی را اعلام کرد و فیلم «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها یکی از فیلم‌های حاضر در بخش «هفته منتقدین ترایبکا» است. این فیلم پیش از این در هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد و یکی از ۱۵ فیلم بخش رقابتی اصلی بود.

در خلاصه داستان فیلم «قصده گاو سفید» به تهیه کنندگی غلامرضا موسوی آمده است: «مینا زنی سی و پنج ساله که شوهرش به علت قتل عمد قصاص شده، اکنون زندگی سخت و بی رمقی را می‌گذراند. این شرایط زمانی پیچیده تر می‌شود که مردی نزد پلیس آمده با ارائه شواهد، اعترافاتی می‌کند که زندگی مینا را در مسیری جدید قرار می دهد».

مریم مقدم، علیرضا ثانی‌فر، پوریا رحیمی سام، فرید قبادی، لیلی فرهادپور، سوده ازقندی، امیر شریعت، ماهور احمدی، محمد حیدری، زهرا پرهون، ابراهیم گله دارزاده، سمیه برجی، مهدی پیله‌وری، ماندانا معزی پور، سمکو روشنی و آوین پوررئوفی بازیگران این فیلم سینمایی هستند و کمپانی فرانسوی «Totem Films» امتیاز پخش بین‌المللی فیلم «قصیده گاو سفید»  را بر عهده دارد.

جشنواره فیلم ترایبکا دو دهه پیش و پس از تحولات مرتبط با حملات ۱۱ سپتامبر آغاز کرد و اکنون به یکی از جشنواره‌های مهم فیلم‌های مستقل در جهان تبدیل شده است. رابرت دنیرو و جین رُزنتال بنیانگذاران این جشنواره سینمایی هستند.برای حضور در بیستمین جشنواره ترایبکا ۱۱ هزار و ۲۲۲ درخواست داده‌بودند که رکورد فیلم‌های درخواستی برای این جشنواره به این ترتیب شکسته شده است.

«اتاق انتظار خدا» نوشته تیلر ریگس، «مارک، مری و آدم‌های دیگر» ساخته هانا مارکز، «تازه‌کار» ساخته لورن هاداوی، «ژست گرفتن» ساخته اوری سگف، «ملکه پیروزی» ساخته نانا منسا از جمله فیلم‌های بخش رقابتی هستند.

در بخش مستند رقابتی نیز «همه این پسران» ساخته بینگ یو، «معراج» ساخته جسیکا کینگدان، «جاه‌طلبی کور» ساخته رابرت کو، «فاتوم» ساخته درو ژانتوپولوس، «بچه‌ها» ساخته ادی مارتین، «شبیه یک سنگ غلطان» ساخته سوزان جو کی، «درباره تقسیم» ساخته لیا گالانت و «زخم‌های علی بولالا» ساخته مکس اریکسون به نمایش در می‌آیند.فیلم موزیکال «در ارتفاعات» به کارگردانی جان ام چو به عنوان فیلم افتتاحیه انتخاب شده است.