هنروتجربه: فیلم سینمایی «دشت خاموش» به نویسندگی و کارگردانی احمد بهرامی در سه جشنواره موو بلژیک، لیختر فرانکفورت و شانگهای چین پذیرفته شده و به نمایش درمی‌­آید.

نهمین دوره جشنواره بین المللی موو از ۳۱ فروردین در بلژیک شروع شده و تا دو هفته دیگر ادامه دارد. «دشت خاموش» در بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره با فیلم‌هایی از کشورهای نیجریه، کاستاریکا، آرژانتین، کره جنوبی، برزیل، مکزیک و چین برای کسب جوایز اصلی جشنواره به رقابت خواهد پرداخت. همچنین چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی لیختر فرانکفورت از ۷ تا ۱۲ اردیبهشت درآلمان برگزار می‌شود و «دشت خاموش» در بخش سینمای جهان این جشنواره به نمایش در می­‌آید.

«دشت خاموش» به تهیه‌کنندگی سعید بشیری، در  بیست و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی شانگهای از  ۲۱ تا ۳۰ خرداد در چین نیز در بخش پانوراما برای مخاطبان به روی پرده می‌­رود. جشنواره شانگهای یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های فیلم در آسیا محسوب می‌­شود.

«دشت خاموش» به شرایط دشوار کاری و روابط انسانی پیچیده چند خانواده می‌پردازد که در یک محیط کارگری زندگی می‌کنند. علی باقری، فرخ نعمتی و مهدیه نساج از بازیگران فیلم هستند که تاکنون در بیش از بیست جشنواره بین‌‌المللی حضور داشته و جایزه بهترین فیلم بخش افق‌های جشنواره ونیز و فیپرشی و چند جایزه دیگر از جمله جایزه بهترین تدوین (سارا یاوری) را از انجمن منتقدان و روزنامه‌نگاران جهان دریافت کرده است. پخش بین‌الملل فیلم با شرکت پرشین فیلم به مدیریت علی قاسمی است.

علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، ناصر علاقمندان، مجید فرهنگ، تورج الوند، نرگس امینی، محسن یگانه، راضیه ایرانی، شقایق آقا زاده، مهتاب خوش منش، اهورا بهرامی ،پارسا و ارشا سبحانی، برسام بهرامی و  مینا سرقره بازیگران « دشت خاموش» هستند.