هنروتجربه: مارتین اسکورسیزی قرار است یک درام موزیکال بر اساس زندگی جورج گرشوین؛ آهنگساز سرشناس «راپسودی آبی» و «یک آمریکایی در پاریس» را تهیه کنندگی کند.

 به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم سینمایی «ریتم سحرآمیز/ Fascinating Rhythm»  به کارگردانی جان کارنی با موضوع زندگی جورج گرشوین توسط مارتین اسکورسیزی تهیه می‌شود. جان کارنی که فیلمنامه این فیلم را به همراه کریس کلوز نوشته، نام آن را از مشهورترین ترانه‌های گرشوین گرفته است.مارتین اسکورسیزی هم از روزگار ساخت «گاو خشمگین»  در سال ۱۹۸۰ می‌خواست فیلمی با الهام از گرشوین بسازد.

کارنی پیش از این فیلم‌های «زمانی» و «خیابان ترانه» کارگردانی کرده و سازنده برنامه «عشق مدرن» برای آمازون است.فیلم موزیکال «ریتم جذاب» درباره قدرت و تاثیر خلاقه زندگی و موسیقی گرشوین خواهد بود. با این حال این فیلم زندگینامه‌ای نیست و به جای آن به سفر زنی جوان در نیویورک قدیمی و امروز می‌پردازد و در جریان آن موسیقی گرشوین را به نمایش می‌گذارد.

گرشوین که سال ۱۹۳۷ درگذشت سازنده بیش از ۱۲ نمایش موزیکال برای برادوی بود. او سازنده موسیقی اصلی فیلم‌های فرد آستر با عنوان «باید برقصیم» و «دوشیزه پریشان» بود و تنها نامزدی اسکارش را پس از درگذشتش برای «باید برقصیم» کسب کرد.

او که ترانه‌سرا، نوازنده پیانو و نقاش بود سال ۱۸۹۸ متولد شد و سال ۱۹۳۷ درگذشت.

ورایتی