هنروتجربه-سعیدحضرتی: کامران حیدری می‌گوید به این فکر می‌کنم شاید به این زودی‌ کرونا نرود و باید سیستم تولید را تغییر بدهم. در نظر دارم تمامی کارهای صدابرداری، فیلم‌برداری برای تولید مستند را به تنهایی انجام بدهم و آدم‌های دیگری را در این روزهای همه‌گیری کرونا درگیر کار خودم نکنم و هم‌چنین سوژه موردنظرم هم تنها یک نفر باشد.

کامران حیدری مستندساز، پژوهش‌گر موسیقی و عکاس ساکن شیراز درباره فعالیت‌های این روزهای خود به سایت هنروتجربه گفت: «در این یک ساله با توجه به گسترش اپیدمی کرونا، تنها راهی که داشتم در حدود هفت ماه از دوران خانه‌نشینی را بر روی تدوین پروژه‌ای صرف کردم. با توجه به ادامه‌دار شدن شرایط پیچیده و سخت کرونا، به این فکر می‌کنم شاید به این زودی‌ها کرونا نرود و باید سیستم تولید را تغییر بدهم. تولید برای ما خیلی مهم است. نمی‌توانیم منتظر تمام شدن شرایط پیچیده کنونی باشیم و نباید به کار نکردن عادت کنیم».

در نظر دارم صدابرداری و فیلم‌برداری برای تولید مستند را به تنهایی انجام بدهم و آدم‌های دیگری را در این روزهای همه‌گیری کرونا درگیر کار خودم نکنم و همچنین سوژه مورد نظرم هم تنها یک نفر باشد. غیر از آن در این فکر هستم که کارگاه فیلم‌سازی مستند هم برگزار کنم

کارگردان «دینگومارو» ادامه داد: «در نظر دارم صدابرداری و فیلم‌برداری برای تولید مستند را به تنهایی انجام بدهم و آدم‌های دیگری را در این روزهای همه‌گیری کرونا درگیر کار خودم نکنم و همچنین سوژه مورد نظرم هم تنها یک نفر باشد. غیر از آن در این فکر هستم که کارگاه فیلم‌سازی مستند هم برگزار کنم».

کارگردان «من نگهدار جمالی، وسترن می‌سازم» درباره سرنوشت فیلم سینمایی خود بیان کرد: «آذرماه سال گذشته در حال پیش تولید فیلم بلند سینمایی بودم و تهیه‌کننده هم مشکلی با ساخت فیلم نداشت. اما من نگران بودم عوامل و دست‌اندرکاران کرونا بگیرند و باعث تعطیلی و عقب افتادن فیلم‌برداری شود و هزینه‌های بالاتری را به ما تحمیل کند و در نتیجه فعلا از ساخت آن منصرف شدم».

دو مستند «من نگهدار جمالی، وسترن می‌سازم»، «دینگومارو» از این کارگردان پیش از این در سینماهای «هنروتجربه» اکرانی موفق را پشت سر گذاشتند. مستندهای «علی آقا»، «وا کَس چه؟» از دیگر ساخته‌های او است. کامران حیدری درباره اکران آنلاین آثار خود توضیح داد: «فیلم‌های قبلی من در پلتفرمی در آمریکا و به صورت آنلاین نمایش داده می‌شود، البته این اواخر پیگیری نکردم که نمایش فیلم‌ها در آمریکا ادامه دارد یا خیر، و غیر از آن هر چند مدت یک بار، تک نمایش‌ها و جلساتی هم از فیلم‌های قبلی خودم را برای دانشگاه‌ها در اروپا و آمریکا دارم. هنوز فیلم‌های من در ایران اکران آنلاین نشدند و مایلم این اتفاق بیفتد. باید برای نمایش آنلاین یکی، دو تا از فیلم‌های قبلی خودم در صفحه «هنروتجربه» در هاشور پیگیری کنم و امیدوارم این اتفاق به زودی بیافتد. قطعا اکران آنلاین در این شرایط مفید و موثر است».

 

برچسب‌ها: