هنروتجربه: سید امیر سیدزاده، که فیلم «بزرگراه» ساخته فرناز امینی به تهیه‌کنندگی ب سینماها بر پرده سینماهای «هنروتجربه» بود ، از اتمام مستندی به کارگردانی آزاده بیضایی خبر داد و گفت منتظر یک تغییر و تحول اساسی در سینما هستیم که بتوانیم «تعارض» به کارگردانی محمدرضا لطفی را در وضعیت بهتری روانه اکران کنیم.

سید امیر سیدزاده تهیه‌کننده سینما درباره ساخت فیلم جدیدش درباره محیط‌بانان به صبا گفت: «شهادت دو محیط‌بان زنجانی باعث شد که دوستان از ما بخواهند وضعیت زندگی‌ آن‌ها در خانه و محل کارشان که رویارویی با اشرار و قاچاقچیان حیات وحش است، به تصویر بکشیم. فیلم‌نامه این اثر به نام «در معرض خطر» توسط مصطفی گندمکار نوشته شده که خود نیز کارگردانی آن را برعهده دارد».

سیدزاده هم‌چنین درباره سرنوشت اکران فیلم سینمایی «تعارض» ساخته محمدرضا لطفی عنوان کرد: «فیلم «تعارض» را در نوبت اکران داریم که به دلیل مناسب نبودن وضعیت سینماها، این فیلم فعلا محلی برای اکران در سینمای تعطیل و کرونایی ندارد ولی قرارداد آن را برای پخش در جشنواره‌های بین‌المللی بسته‌ایم. امیدوارم هرچه زودتر کارشان را شروع کنند زیرا یک سال از فرصت جشنواره‌های‌مان را به دلیل شیوع ویروس کرونا از دست داده‌ایم و حال امیدواریم در فرصتی که باقی مانده است، فیلم را در چند جشنواره بین‌الملل معتبر ارایه کنیم».

این تهیه‌کننده ادامه داد: «وضعیت سینما چندان مناسب نیست. باتوجه به این‌که جنس فیلم‌های من از نوع هنری است و زیاد گیشه‌ای نیست و از طرفی سینما در تعطیلی مطلق به سر می‌برد، منتظر یک تغییر و تحول اساسی در سینما هستیم که بتوانیم «تعارض» را در وضعیت بهتری روانه اکران کنیم».

سیدزاده در پایان درباره دیگر آثار خود بیان کرد: «فیلم «بزرگراه» ساخته فرناز امینی را در سینماهای «هنروتجربه» درحال اکران داریم، کار موفقی بوده و استقبال خوبی از آن شده است. هم‌چنین فیلم مستند «آواز باد» را به کارگردانی آزاده بیضایی به اتمام رسانده‌ایم و درحال حاضر برای پخش در جشنواره‌های جهانی آماده است».

برچسب‌ها: