هنر و تجربه: کلویی ژا امسال برای جدیدترین اثرش «سرزمین خانه‌به‌دوشان»/ Nomadland چهار نامزدی اسکار را در رشته‌های بهترین فیلم،‌ کارگردانی، فیلم‌نامه و تدوین کسب کرد و در نهایت دو تندیس طلایی اول را به خانه برد.

جالب این‌که ژا – که پیش از این هم برای تدوین فیلم دیگری از خودش با عنوان «ترانه‌هایی که برادرم به من آموخت»/ Songs My Brother Taught Me تحسین شده بود – برای تدوین اولین فیلم استودیویی بزرگش با نام «ایترنِل‌ها»/ Eternals از دیلن تیچِنِر و کریگ وود دعوت به همکاری کرده است که اولی با تدوین فیلم‌هایی از رابرت آلتمن و پل تامس اندرسن، مثل «خون به‌پا می‌شود»/ There Will Be Blood و «رشته خیال»/ Phantom Thread، شناخته می‌شود.

کلویی ژا در گفت‌وگوی تازه‌ای وقتی با این سؤال مواجه می‌شود که آیا خودش «ایترنل‌ها» را علاوه بر مشارکت در نگارش فیلم‌نامه و کارگردانی، تدوین هم خواهد کرد، چنین پاسخ داده است: «نه؛ اما با دو تدوین گر فوق‌العاده کار می‌کنم که خیلی چیزها به من یاد داده‌اند. خیلی صبوری کردند چون می‌دانند که این اولین باری است که به این شکل با تدوین گران کار می‌کنم. آن‌ها واقعاً کمک کردند که زبانی برای برقرار ارتباط با آن‌ها پیدا کنم».

دیزنی از پنجم نوامبر (چهاردهم آبان) «ایترنل‌ها» را اکران خواهد کرد.

  • ایندی‌وایر