هنروتجربه: حق پخش جدیدترین ساخته اصغر فرهادی در آمریکاشمالی  را کمپانی آمازون خریداری کرد.

کمپانی آمازون برای دومین بار بعد از فیلم «فروشنده»، حق پخش فیلم دیگری از اصغر فرهادی «قهرمان» را در آمریکا به دست آورده است.

فیلم سینمایی «قهرمان» که احتمالا در جشنواره کن رونمایی خواهد شد، در شیراز فیلم‌برداری شده و هم‌اکنون در مرحله پس از تولید قرار دارد.در این فیلم  امیر جدیدی، محسن تنابنده، رعنا آزادی‌ور، فرشته صدرعرفایی، سارینا فرهادی و جمعی دیگر از بازیگران که اغلب  آنان چهره‌های جدید هستند مقابل دوربین فرهادی رفته‌اند و هایده صفی‌یاری نیز تدوین فیلم را بر عهده دارد.

کمپانی فرانسوی ممنتو پیکچرز، تهیه‌کنندگی و فروش فیلم «قهرمان» را بر عهده دارد و این فیلم را در فرانسه نیز اکران خواهد کرد.

«فروشنده» که اسکار بهترین فیلم بین‌المللی را کسب کرد، در جشنواره کن ۲۰۱۶ رونمایی شد و دو جایزه بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلم‌نامه را از آن خود کرد و کمپانی آمازون امیدوار به حضور فیلم سینمایی «قهرمان» و موفقیت دوباره فرهادی در جشنواره‌های سینمایی ۲۰۲۲ است.

پیش از این فرهادی «همه می‌دانند» را با بازی خاویر باردم و پنه لوپه در اسپانیا کارگردانی کرده است و هشت جایزه گویا (معادل اسپانیایی اسکار) از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را به دست آورد.

ورایتی