هنر و تجربه: سینمادوستان مشتاق دیدن فیلم بعدی آدام مک‌کی با عنوان «بالا را نگاه نکن» یا «نگرد»/ Don’t Look Up هستند که اواخر سال میلادی جاری در نتفلیکس عرضه خواهد شد؛ فیلمی در ژانرهای کمدی و فاجعه که لئوناردو دی‌کاپریو و جنیفر لورنس نقش‌های اصلی آن را بازی کرده‌اند.

مک‌کی در گفت‌وگوی جدیدی که به بهانه تبلیغ پادکست جدیدش انجام شد، وقتی با سوالی درباره وضعیت گیشه در روزگار شیوع جهانی کرونا مواجه شد، اظهار نظر جالبی کرد و گفت با این‌که سینما و فیلم‌ها دستخوش تحول خواهند شد و از جنبه‌های مختلف تغییر می‌کنند، او پس از عرضه دوگانه فیلم هیولایی «گودزیلا علیه کونگ» (اکران در سینما و عرضه هم‌زمان مجازی) دیگر نگران نیست: «به‌هیچ‌وجه نگران نیستم چون «گودزیلا علیه کونگ» با این‌که رایگان در «اچ‌بی‌او مکس» عرضه شد، باز هم در اولین هفته اکرانش نزدیک به پنجاه میلیون دلار در روزگار شیوع کرونا فروخت».

مک‌کی درباره آمار پایین و بی‌سابقه بینندگان مراسم اسکار هم نظری مشابه دارد و آن را نتیجه‌ای منطقی از شرایط روز ارزیابی می‌کند: «در همه جا آمار تماشاگران تلویزیون و برنامه‌های مختلف پایین آمده است. بله، در میان شیوع جهانی یک بیماری هستیم ولی مراسم اهدای جوایز دیگر برای مردم همان جذابیت سابق را ندارند. این موضوع را هم باید در نظر گرفت که سینما سال عجیبی را پشت سر گذاشت چون مردم از تجربه شگفت‌انگیز فیلم دیدن در سالن سینما محروم شدند».

  • پلی‌لیست