هنروتجربه: در شرایطی که فروش سینماها در کشورهای مختلف تحت تاثیر کرونا در مقایسه با سال‌های گذشته کم رونق به نظر می رسد، چین با اکران نسبتا موفقی رو به‌رو است و یک انیمیشن ژاپنی هم در آمریکا پرفروش‌ترین شده است.

 فیلم «عشق من» که داستان یک عشق جوان را روایت می‌کند، اکرانش را در چین از جمعه شروع کرد و در سه روز به فروش ۶۵.۱ میلیون دلاری رسید.

در این فیلم بازیگران تایوانی گرگ هسو و ژانگ رونان ایفای نقش کرده اند.پیش بینی می‌شود فروش این فیلم تا ۱۳۷ میلیون دلار پیش برود.

از سوی دیگر  فیلم جدید ژانگ ییمو  «صخره نوردان» با اغاز اکران «عشق من» با اینکه با استقبال خوبی در اکران روبه‌رو شده بود، به رتبه دوم  سقوط کرد.این فیلم یک روز پس از اکران در چین در سینماهای آمریکا هم روی پرده رفت.«صخره نوردان» در مجموع امتیاز ۹.۱ از ۱۰ از تماشاگران گرفت، اما سایت سینمایی چینی به آن امتیاز ۷.۷ داده است.قصه این فیلم در دهه ۱۹۳۰ می‌گذرد و داستان چهار چینی را روایت می‌کند که در شوروی آموزش دیده‌اند تا به کشورشان برگردند اما وقت برگشت با چتر نجات در بخشی فرود می‌آیند که در کنترل ارتش ژاپن است.پیش بینی می‌شود فروش «صخره نوردان»  در چین به ۱۲۳ میلیون دلار برسد.

«دیوکش»  ژاپن، صدر نشین در آمریکا

انیمیشن اکشن ژاپنی «دیو کش: قطار موگِن» از جمعه تا یکشنبه  گذشته حدود ۶.۴ میلیون دلار فروخت و پرفروش‌ترین فیلم سینماهای آمریکا شد.

این فیلم که در ۱۹۱۵ سالن سینما در آمریکای شمالی اکران شده تاکنون فروشی ۳۴.۱ میلیون دلاری را در آمریکا و کانادا ثبت کرده است و با فروشی بیش از فروش «دراگون بال» که ۳۰ میلیون دلار فروخته بود سومین انیمه پرفروش در آمریکای شمالی شده است.

این میزان فروش در شرایط عادی برای سینماهای آمریکا ناامیدکننده است اما در دوران پاندمی چندان بد نیست.

انیمه «دیو کش» در ژاپن عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای این کشور را به دست آورده و بیش از ۳۶۸ میلیون دلار فروش داشته است. این انیمیشن با فروش ۴۲۳ میلیون دلاری پرفروش‌ترین انیمه ژاپنی در جهان  است.

ورایتی

 

 

برچسب‌ها: