هنروتجربه:  نشریه ورایتی از «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی به عنوان یکی از شانس‌های اصلی شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار نام برده‌است.

فیلم سینمایی «قهرمان» جدیدترین ساخته اصغر فرهادی که اخیرا اخبار مربوط به پخش این فیلم توسط کمپانی آمریکایی آمازون برای دومین بار بعد از فیلم «فروشنده» منتشر شده بود، توسط نشریه ورایتی به عنوان خوش‌اقبال‌ترین فیلم برای کسب جایزه بهترین فیلم بین‌المللی (غیرانگلیسی زبان) در اسکار ۲۰۲۲ معرفی شده است.

اولین رونمایی از فیلم سینمایی «قهرمان» و در سطح بین‌المللی توسط کمپانی آمازون احتمالا در جشنواره کن صورت می‌گیرد.«قهرمان» در شیراز فیلم‌برداری شده و هم‌اکنون در مرحله پس از تولید قرار دارد.

امیر جدیدی، محسن تنابنده، رعنا آزادی‌ور، فرشته صدرعرفایی، سارینا فرهادی و جمعی دیگر از بازیگران که اغلب آنان چهره‌های جدید هستند بازیگران آخرین ساخته فرهادی هستند.

فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» به کارگردانی فرهادی موفق به کسب اسکار بهترین فیلم بین‌المللی در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ شده است و شاید بر اساس پیش‌بینی زود هنگام ورایتی، امسال فیلم سینمایی «قهرمان» سومین اسکار سینمای ایران را به ارمغان آورد.

کمپانی فرانسوی ممنتو پیکچرز، تهیه‌کنندگی و فروش فیلم «قهرمان» را بر عهده دارد و این فیلم را در فرانسه نیز اکران خواهد کرد.

 

 

برچسب‌ها: