هنروتجربه: هیات مدیره گلدن گلوب تصمیمات تازه‌ای گرفته و فصد دارد در سال ۲۰۲۱ اعضایش را تا ۲۰ نفر افزایش دهد و بیشتر بر جذب اعضای رنگین‌پوست تمرکز کند.

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، که دربرگیرنده گروه کوچکی از روزنامه‌نگارانی است که هر سال جوایزی به برترین‌های سینمایی و تلویزیونی سال اهدا می‌کنند با بحران روبه‌روست و در همین حال هیات مدیره گلدن گلوب که کمتر از ۹۰ عضو دارد اعلام کرده است، قصد دارد در سال ۲۰۲۱ اعضایش را تا ۲۰ نفر افزایش دهد و بیشتر بر جذب اعضای رنگین‌تمرکز کند. در نهایت ظرف ۱۸ ماه آینده تا ۵۰ درصد بر تعداد اعضای این سازمان افزوده می‌شود و بیشتر اعضا نیز از میان گروه‌هایی انتخاب می‌شوند که جمعیت کمتری در این سازمان دارند.

سال پیش و در آستانه برگزاری گلدن گلوب اعتراضاتی مطرح شد مبنی براین‌که از ۸۶ عضو این سازمان هیچ‌کدام سیاه‌پوست نیستند و انتقاداتی به فرهنگ فساد مطرح شد که با دریافت هدایا و اقامت در هتل‌های گران قیمت برای رای‌دهندگان از سوی مدیران برخی از پروژه‌ها، می‌تواند آن‌ها را امیدوار به دریافت نامزدی کند. بر همین اساس امسال محدودیت‌هایی برای دریافت هدیه که اعضای کمیته‌ها می‌توانند دریافت کنند، وضع شده‌است.

هیات مدیره این سازمان ضمن تاکید براین‌که اگر این اقدامات از سوی همه تصویب نشود، هیات مدیره ممکن است استعفا کند، با انتشار نامه‌ای این تغییرات را اعلام کرد و افزود: «چند ماه اخیر برای همه ما سخت بود و به سختی تلاش کرده‌ایم تا با یک برنامه عملی و با یک پیشنهاد منجسم و با راهنمایی گرفتن از مشاوران خارجی و شرکای رسانه‌ای به صورتی عمیق به بررسی درون سازمانی بپردازیم و یک نقشه راه برای تغییر  ارایه کنیم».

اگر تغییرات ذکر شده صورت بگیرد باید دید آیا بیش از ۱۰۰ شرکت‌ روابط عمومی که گفته بودند اگر تغییراتی در این زمینه صورت نگیرد، دسترسی مخاطبان خود را به این جوایز قطع می‌کنند، به این میزان تغییرات راضی می‌شوند یا نه؟!دیک کلارک پروداکشنز که از تهیه‌کنندگان بزرگ برنامه‌های تلویزیونی است انتشار این بیانیه را تحسین و اعلام کرد باید اطمینان حاصل کند که این تغییرات عملی می‌شوند.

در بیانیه منتشر شده گفته شده شرط پذیرش عضو از روزنامه‌نگاران ساکن در کالیفرنیای جنوبی حذف می‌شود و هر روزنامه‌نگار ساکن آمریکا می‌تواند به عضویت سازمان درآید. در عین حال روزنامه‌نگاران بیشتری از میان رسانه‌های غیرچاپی انتخاب می‌شوند.در نامه هیات مدیره گلدن گلوب تاکید شده که باید به سازمان بهتری بدل شود و با تلاش سخت و شفافیت، خواستی را که بنیانگذاران آن تقریباً ۸۰ سال پیش در نظر داشتند را برآورده سازد.

ورایتی

برچسب‌ها: