هنروتجربه: زک اسنایدر می‌گوید اگر دوباره بخواهد فیلمی هالیوودی را کارگردانی کند که استودیو در فرایند خلاقه تولیدش نقش داشته باشد، دیگر جان سالم به‌در نخواهد برد!

زک اسنایدر این روزها به خاطر نسخه چهارساعته‌اش از «لیگ عدالت» در کانون توجه و حتی تحسین است ،فیلمی که چند سال پیش نسخه اولیه‌اش با دخالت استودیو و حواشی بسیار عرضه شد.او در گفت‌وگوی تازه‌ای با «ساندی تایمز» گفته است که ابتدا می‌ترسید به صورت علنی از جنبش «نسخه اسنایدر را اکران کنید» حمایت کند، چون کمپانی وارنر ممکن بود هر کاری بکند. او در مرحله پس‌ از تولید به خاطر یک تراژدی خانوادگی، پروژه ساخت «لیگ عدالت» را رها کرد و استودیو هم جاس ودن را برای نظارت روی فیلم‌برداری مجدد بعضی صحنه‌ها و تغییر لحن کل این اقتباس کتاب‌مصوری، استخدام کرد. اسنایدر در نهایت سال ۲۰۲۰ دوباره دعوت شد تا نسخه‌اش را ترمیم کند که به عرضه «لیگ عدالت زک اسنایدر»/ Zack Snyder’s Justice League در ماه مارس (اسفند) از «اچ‌بی‌او مکس» انجامید.

اسنایدر می‌گوید: «بیش‌تر از این می‌ترسیدم که با حمایت از جنبش طرفداران برای عرضه نسخه خودم، استودیو کار را به دادگاه بکشاند و کاری کند که صدایم درنیاید».

او جدیدترین فیلمش با عنوان «ارتش مردگان»/ Army of the Dead را برای نتفلیکس ساخته است که از چهاردهم مه (۲۴ اردیبهشت) عرضه می‌شود.

  • ایندی‌وایر