هنروتجربه: مژگان خالقی که این روزها مستند «خنده در تاریکی» به کارگردانی او در صفحه هنروتجربه سایت هاشور اکران آنلاین شده است، از ساخت مستندی پرتره درباره یکی از مهم‌ترین چهره‌های تاریخ ادبیات ایران و نگارش نخستین فیلم‌نامه بلند سینمایی خود خبر داد.

مژگان خالقی درباره تازه‌ترین اثر خود به صبا گفت: «حدود یک سال است که از پژوهش درباره فیلم جدیدم می‌گذرد و درحال حاضر در مرحله پیش‌تولید قرار دارد و با پایان کرونا ساخت آن را آغاز می‌کنم. کار سخت و سنگینی‌ است و شاید تنها فرصتی باشد که بتوان درباره این موضوع در ایران فیلم ساخت».

کارگردان «خنده در تاریکی» درباره موضوع این مستند عنوان کرد: «مستندی پرتره درباره یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین چهره‌های تاریخ ادبیات ایران است. کسانی در فیلم حضور دارند که ممکن است به علت کهولت سن، برای آخرین بار جلوی دوربین قرار بگیرند و آرشیوی در این فیلم خواهد بود که هرگز دیده نشده و دست اول است».

کارگردان «فالش خانواده» خاطرنشان کرد: «خیلی عجله‌ای برای ساخت کارهایم ندارم و بیشتر دوست دارم کاری بی‌نقص و همه‌جانبه تولید کنم. برای این مستند پرتره نیز همین‌گونه عمل می‌کنم؛ مشغول آشنایی بیشتر با موضوع، خانواده و… هستم. می‌توانم بگویم شاید سخت‌ترین پروژه‌ای باشد که تا به حال انجام داده‌ام».

خالقی در پایان درباره دیگر کارهایش عنوان کرد که مشغول نوشتن نخستین فیلم‌نامه بلند داستانی‌اش است ولی فعلا نمی‌تواند درباره آن چیزی بگوید.

برچسب‌ها: