هنروتجربه: تام کروز در اعتراض به سیاست‌های نژادپرستانه انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، سه جایزه گلدن گلوب خود را پس فرستاد و شبکه ان‌بی‌سی هم اعلام کرد مراسم ۲۰۲۲ را روی آنتن نمی‌برد.

تام کروز در اعتراض به رعایت نکردن تنوع نژادی اعضای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، سه جایزه گلدن گلوب خود را پس فرستاد. تام کروز مجموعا سه بار برای فیلم‌های «متولد چهارم جولای»، «مگنولیا» و «جری مگوایر» برنده گلدن گلوب شده بود و علاوه بر آن برای فیلم‌های «آخرین سامورایی»، «تندر استوایی»، «چند مرد خوب» و «کسب‌وکار پرخطر» نیز نامزدی گلدن گلوب را به دست آورده بود. ایوا دوورنی کارگردان آفریقایی-آمریکایی در توویتی از کروز حمایت کرد.

پیش از این اسکارلت جوهانسون و مارک رافلو هم اعتراض خود را نسبت به سیاست‌های این نهاد سینمایی ابراز و خواستار فاصله گرفتن و جبران اشتباهات گذشته شدند. همچنین کمپانی‌های نتفلیکس،  آمازون و وارنر میدیا، ان‌بی‌سی هم قطع همکاری خود با این نهاد سینمایی تا زمان اعمال تغییرات ساختاری اعلام کرده بودند.

این انتقادات از جایی آغاز شد که نشریه لس آنجلس تایمز در گزارشی فاش کرد که ۸۷ عضو انجمن مطبوعات خارجی هالیوود همگی سفیدپوست هستند و هیچ روزنامه نگار سیاه پوستی در میان اعضای آن حضور ندارد.

اسکرین دیلی

برچسب‌ها: