هنروتجربه: بونگ جون‌هو کارگردان اسکاری «انگل» مشغول ساخت انیمیشنی است که به انسان‌ها و موجودات دریایی می‌پردازد.

بونگ جون‌هو کارگردان سرشناس کره‌ای که سال گذشته با فیلم «انگل» برنده اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شد، از ساخت یک انیمیشن با محوریت انسان‌ها و موجودات اعماق اقیانوس که فیلمنامه آن را از سال ۲۰۱۸ در دست دارد ،خبر داد.
نگارش فیلم‌نامه این اثر که با همکاری یک شرکت جلوه‌های ویژه در کُره‌ای تولید می‌شود پس از سه سال در ماه ژانویه ۲۰۲۱(دی- بهمن ۹۹) به پایان رسید.این کارگردان ۵۱ ساله همزمان با این انیمیشن، روی فیلم‌نامه یک فیلم انگلیسی زبان نیز کار می‌کند که قرار است در آمریکا و انگلیس فیلم‌برداری شود. جون‌هو همچنین ساخت سریال «انگل» را در برنامه  خود دارد و تهیه‌کننده درامی با موضوع مهاجرت غیرقانونی از چین به کره با نام «مه دریا/ Sea Fog » را بر عهده گرفنه که مت پالمر کارگردان این فیلم است.
بونگ جون‌هو  رییس هیات داوران دوره آینده جشنواره بین المللی فیلم ونیز را برعهده دارد که از اواخر ماه اوت و اوایل ماه سپتامبر ۲۰۲۱( ۱۰ تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۰) در جزیره لیدو برگزار خواهد شد.
جون‌هو از سال ۲۰۰۳ با فیلم جنایی «خاطرات قتل» به نماد سینمای کره تبدیل شد. فیلم «میزبان» از او که در سال ۲۰۰۶ اکران شد، یکی از اولین فیلم های سینمای کُره بود که در گیشه جهانی به فروش ۱۰ میلیون دلاری رسید. فیلم علمی‌تخیلی «برف شکن» به کارگردانی این فیلم‌ساز اولین موفقیت بین‌المللی وی را رقم زد و پس از آن در سال ۲۰۱۷ فیلم اکشن‌ماجراجویی «اوکجا» از او روی پرده سینماها رفت.
به تازگی بونگ جون‌هو در فهرست ۱۰۰ فرد تاثیرگذار سال ۲۰۲۰ مجله تایم نیز قرار گرفته است.

ورایتی

برچسب‌ها: