هنروتجربه: سرانجام زمان نمایش عمومی اثر جدید پل شریدر با عنوان «کارت‌شمار» مشخص شد و کمپانی «فوکس فیچرز» از دهم سپتامبر (نوزدهم شهریور) آن را در سینماها اکران خواهد کرد.

تریلر انتقامی «کارت‌شمار»/ The Card Counter درباره بازیکن کهنه‌کاری است که راهنمای مرد جوانی می‌شود تا از یک دشمن مشترک انتقام بگیرد. شریدر نویسنده و کارگردان فیلم است و ترکیب بازیگران شامل ستارگانی مثل آسکر آیزاک، تیفنی هدیش، تای شریدن و ویلم دفو می‌شود.

شریدر پیش از این فیلم تحسین‌شده و نامزد دریافت جایزه اسکار «فرست ریفورمد»/ First Reformed را با بازی ایتن هاک در نقش کشیشی پروتستان – که در ایمانش دچار تردید شده بود – ساخته بود. البته مارتین اسکورسیزی یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی «کارت‌شمار» است و این پنجمین همکاری این دو سینماگر برجسته پس از فیلم‌های «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین»، «آخرین وسوسه مسیح» و «احیای مردگان» محسوب می‌شود.

فیلم‌برداری «کارت‌شمار» از اوایل ۲۰۲۰ آغاز و در آخرین روزها به دلیل شیوع جهانی کرونا متوقف شد تا این‌که در تابستان گذشته به پایان رسید. پل شریدر که منتقد فیلم هم هست،تاکنون هجده فیلم بلند کارگردانی کرده است که تعدادی از آن‌ها با تحسین شده‌اند ولی او در نهایت برای «فرست ریفورمد» بود که اولین نامزدی اسکار کارنامه‌اش را کسب کرد.

  • ورایتی