هنروتجربه: نشست خبری اعلام فیلم‌های حاضر در هفتاد و چهارمین دوره جشنواره کن یک هفته به تعویق افتاد.

نشست خبری اعلام فیلم‌های حاضر در هفتاد و چهارمین دوره جشنواره کن که قرار بود پنج شنبه ٢٧ می (۶ خرداد) در جریان یک نشست رسانه‌ای در پاریس اعلام شود به تاریخ سوم ژوئن (۱۳ خرداد) موکول شد.

در سال‌های گذشته و در شرایط عادی وقتی که جشنواره در ماه می برگزار می‌شد، فهرست فیلم‌های منتخب یک ماه زودتر از شروع جشنواره اعلام می‌شد. امسال اما علت تغییر در تاریخ برگزاری این نشست خبری تعداد زیاد فیلم‌هایی اعلام شده که برای حضور در جشنواره ارسال شده اند و انتظار می رود امسال تعداد بیشتری فیلم به‌ویژه در بخش رقابتی انتخاب شوند.

بنابر اعلام تیری فرمو مدیر جشنواره کن، تا به حال حضور دو فیلم سینمایی «آنت» لئو کاراکس و «بندتا» پل ورهوفن  در بخش رقابتی کن قطعی شده است و این جشنواره  با نمایش فیلم  «آنت» افتتاح می‌شود.

فیلم‌های دیگری که احتمال حضور آن‌ها می‌رود «قهرمان» اصغر فرهادی، «روز پرچم» شان پن، «قدرت سگ» ساخته جین کمپیون، «منطقه ۱۳ پاریس» ساخته ژاک اودیار، ، نانی مورتی با «سه طبقه»، جولیا دوکورنائو با «تیتان»، امانوئله برکات با «در زمان حیات او» هستند.

هفتاد و چهارمین دوره جشنواره کن نیز از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) و با حضور «اسپایک لی» کارگردان آمریکایی به عنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی برگزار خواهد شد.

ورایتی

 

 

 

 

 

برچسب‌ها: