هنروتجربه: کمپانی «فوکس فیچرز» به تازگی اعلام کرده است که اثر جدید رابرت اگرز با عنوان «نورثمن»/ The Northman را هشتم آوریل ۲۰۲۲ (نوزدهم فروردین ۱۴۰۱) در ایالات متحده اکران خواهد کرد.

«نورثمن» که در همین تاریخ اعلام‌شده توسط «یونیورسال پیکچرز اینترنشنال» اکران بین‌المللی هم خواهد شد، سومین فیلم بلند اگرز پس از فیلم‌های مستقل و تحسین‌شده «ساحره»/ The Witch و «فانوس دریایی»/ The Lighthouse است؛ فیلمی تریلر انتقامی با بازی‌های الکساندر اسکاشگورد (یا با تلفظ انگلیسی: اسکارسگارد)، نیکول کیدمن، آنیا تیلرجوی، ویلم دفو، بیورک، ایتن هاک و… که داستان شاهزاده‌ای وایکینگ که در پی قتل پدرش به دنبال اجرای عدالت است.

فیلم‌برداری «نورثمن» در ماه دسامبر ۲۰۲۰ به پایان رسید و تولیدش پس از وقفه‌ای به دلیل شیوع جهانی کرونا از اواخر تابستان گذشته در ایرلند آغاز شده بود. در این خصوص، کیدمن در گفت‌وگوی چند ماه پیش خود به «ورایتی» گفته بود: «وقتی به بلفاست رفتم خیلی ترسیده بودم چون همه می‌گفتند اگر بروی و در «نورثمن» بازی کنی، کووید می‌گیری… اما دست‌آخر با نهایت ایمنی و مراقبت رفتم و خوش‌بختانه همه در امان ماندیم و جان سالم به‌در بردیم».

اگرز فیلم‌نامه «نورثمن» را با همکاری شاعر و رمان‌نویس ایسلندی، شی‌اون، نوشته است.

  • ورایتی