هنر و تجربه: انیمه ژاپنی رکوردشکن «شیطان‌کش: قطار موگن» در صدر جدول فروش هفتگی آثار مستقل و هنری سینماهای ایالات متحده جا خوش کرده است.

سینماهای ایالات متحده هر روز بیش‌تر بازگشایی می‌شوند و درصد اشغال سالن‌ها هم بالاتر می‌رود (آخر این هفته سینماهای شهر نیویورک به ضریب اشغال ۳۳ درصد رسیدند که پس از دو ماه نمایش فیلم با ضریب ۲۵ درصد رخ داد) اما چشم‌انداز سینمایی امروز بسیار متفاوت از سال‌های گذشته است. در حالی که چند فیلم استودیویی بزرگ در گیشه خودی نشان داده‌اند مثل «گودزیلا علیه کونگ»/ Godzilla vs. Kong، «نبرد مرگبار»/ Mortal Kombat و «رایا و آخرین اژدها»/ Raya and the Last Dragon در جدول فروش فیلم‌های اکران محدود هم «شیطان‌کش…» غوغایی به‌پا کرده است.

بیش از یک ماه از اکران این انیمه می‌گذرد که سال گذشته به پرفروش‌ترین فیلم و انیمه تاریخ سینمای ژاپن بدل شد، اما حالا عنوان دیگری را می‌تواند کسب کند: پرفروش‌ترین فیلم مستقل در اکران ۲۰۲۱ ایالات متحده. «شیطان‌کش…» که از ۲۳ آوریل (سوم اردیبهشت) در سینماهای ایالات متحده روی پرده رفته است، تا امروز به فروشی نزدیک به ۴۲ میلیون دلار دست یافته و نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش فیلم اکشن لیام نیسن با عنوان «تیرانداز ماهر»/ The Marksman است که پس از حدود دو ماه، فروشی کم‌تر از شانزده میلیون دلار داشته است.

  • ایندی‌وایر