هنر و تجربه: سلما هایک در گفت‌وگوی جدیدی با «ورایتی» افشا کرده است که دو کارگردان به او اعتراف کرده‌اند که فقط به این دلیل که یک بازیگر مکزیکی است برای بازی در نقش اصلی فیلم‌های آن‌ها انتخاب نشد!

جالب‌تر این‌که دو فیلم‌ساز اعتراف کردند که سلما هایک بهترین گزینه برای ایفای نقش در فیلم‌های آن‌ها بود! هایک که برای بازی در «فریدا»/ Frida نامزد دریافت جایزه اسکار هم شد، چنین توضیح می‌دهد: «برای نقش‌های اصلی دو فیلم کمدی بزرگ آزمون دادم ولی خبری نشد تا این‌که کارگردانان دو فیلم بعدها به من گفتند که بهترین گزینه آن‌ها بودم و متأسف‌اند که مرا انتخاب نکردند؛ دلیل کارشان این بود که می‌دانستند استودیوها اجازه نمی‌دهند یک بازیگر مکزیکی نقش اصلی فیلم‌های‌شان را بازی کند».

هایک افشا نکرده که منظورش کدام فیلم‌های کمدی است ولی در ادامه چنین افزوده است: «اعتراف آن‌ها برای من خیلی رضایت‌بخش بود چون نشان داد آدم‌های خیلی شجاعی هستند؛ و فکر می‌کنم چیزی را در آن‌ها تغییر داد. باعث شد فکر کنم شاید نسل بعدی یا بازیگر بعدی به همین دلیل فرصت و شانس بیش‌تری برای انتخاب شدن داشته باشد». او در بخش دیگری هم گفته است: «اگر یک زن باشید و در فیلمی بازی کنید که در گیشه خیلی موفق شود و بگویند شما شخصیت محبوب‌شان بودید، باز هم تمام اعتبار این موفقیت را پای بازیگر مرد می‌زنند!»

  • ایندی‌وایر