هنر و تجربه: مدت‌هاست که سینمادوستان به‌خوبی می‌دانند که مارتین اسکورسیزی مخالف جدی و سرسخت محصولات ابرقهرمانی استودیوهای هالیوودی است.

زک اسنایدر که تازگی با «گاردین» گفت‌وگویی کرده است در مواجهه با این سوال که نظرش درباره انتقادهای کاملاً علنی اسکورسیزی از ژانر فیلم ابرقهرمانی چیست، پاسخی غافلگیرکننده داده است که انتظارش نمی‌رفت. اسنایدر که خودش نقشی اساسی در خلق چند فیلم ابرقهرمانی دارد در بخشی از صحبت‌هایش چنین گفته است: «منصفانه است. مارتین اسکورسیزی یک نابغه است. اگر شما واقعاً در کاری خوب باشید، اظهار نظر در آن دنیای حرفه‌ای حق طبیعی شماست. عقیده اسکورسیزی درباره فیلم‌های ابرقهرمانی ذره‌ای از احترام من نسبت به او نمی‌کاهد. البته شک ندارم که او درباره فیلم‌های من صحبت نمی‌کرد (می‌خندد). شاید هم چنین منظوری داشته ولی من دوست دارم فکر کنم چنین نبوده است و منظور او سایر فیلم‌های ابرقهرمانی است».

جالب این‌که خود اسنایدر از «سایر فیلم‌های ابرقهرمانی» یا همان «فیلم‌های مارول استودیوز» چندان انتقادی ندارد و وقتی با این سوال مواجه می‌شود که اگر دست او بود چه چیزی را در جهان سینمایی مارول تغییر می‌داد، چنین پاسخ دیپلماتیکی می‌دهد: «هیچی. می‌توانم تغییرشان بدهم ولی در آن صورت احتمالاً فروش کم‌تری می‌داشتند یا کم‌تر از این محبوبیت پیدا می‌کردند».

زک اسنایدر این روزها با فیلمی غیرابرقهرمانی با عنوان «ارتش مردگان»/ Army of the Dead به نتفلیکس بازگشته است.

  • پلی‌لیست