هنروتجربه: سینماهای فرانسه پس از ۶ ماه تعطیلی به دلیل شیوع کرونا از چهارشنبه شروع به کار کردند و با استقبال نسبی مخاطبان روبه‌رو شدند.
سینماهای فرانسه پس از ۶ ماه تعطیلی به دلیل شیوع کرونا از چهارشنبه شروع به کار کردند و با اقبال وسیع مردم روبه‌رو شدند. از هفته گذشته ۴۵ فیلم اکران خود را آغاز کردند و ۴۰۰ فیلم در نوبت اکران قرار دارند.
«دیو کش: قطار موگن» فیلم انیمیشن ژاپنی و انیمیشن «تام و جری» دو انیمیشنی هستند که از زمان بازگشایی مورد استقبال گسترده‌ای قرار گرفتند. «آرواره‌ها» ساخته کوئنتین دوپیو و «سفر آخر پل دبلیو.آر» به کارگردانی رومن کوئیرو در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
بازگشایی سینماهای فرانسه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفته و این کشور با داشتن بیش از ۲ هزار سالن سینما شماری از فیلم‌های مطرح داخلی و بین‌المللی را برای اکران آماده کرده که «دور دیگر» توماس وینتربرگ برنده جایزه اسکار و فیلم فرانسوی «دی‌ان‌ای» ساخته میوِن از جمله آنها هستند. «سرزمین آوارگان» و «پدر» نیز از دیگر فیلم‌های فهرست اکران هستند. فیلم ابرقهرمانی هالیوودی از جمله «بیوه سیاه» و «جوخه خودکشی» نیز در فهرست اکران جای دارند.