هنر و تجربه: «اِف نُه» که نهمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «سریع و سرسام‌آور»/ Fast and Furious است تا نهایت سرعت به سوی رکوردی در گیشه روزگار شیوع جهانی کرونا پیش می‌رود.

این فیلم تا امروز در گیشه‌های جهانی به مجموع فروشی ۱۲۷ میلیون دلاری رسیده است و انتظار می‌رود تا آخر روز یک‌شنبه فروش کل آن به رقم ۱۶۰ میلیون برسد که آن وقت پرفروش‌ترین فیلم سینمایی در گیشه‌های جهانی پس از شیوع جهانی کرونا خواهد شد. «اف نه» این هفته در هشت بازار خارجی از جمله چین، کره، هنگ کنگ، روسیه،‌ عربستان سعودی، امارات، مصر و… روی پرده رفت. البته به طور طبیعی بیش‌ترین میزان فروش به گیشه چین برمی‌گردد که فروشی ۱۰۵ میلیون دلاری را برای «اف نه» به ارمغان آورد.

«اف نه» در حال بدل شدن به دومین فروش افتتاحیه بالا برای کمپانی «یونیورسال پیکچرز» و فرنچایز «سریع و سرسام‌آور» است. رتبه اول به قسمت قبلی اختصاص دارد. موفقیت این فیلم در گیشه چین اهمیت خیلی زیادی دارد چون از زمان شروع شیوع جهانی کرونا بیش‌تر فیلم‌های تولید هالیوود در سینماهای چین شکست خورده‌اند.

در ضمن «اف نه» به کارگردانی جاستین لین تا همین جا هم رکورد فروش بین‌المللی «گودزیلا علیه کونگ»/ Godzilla vs. Kong را – که ۱۲۱ میلیون دلار از ۳۸ کشور بود – شکسته است.

  • ورایتی