هنروتجربه: فیلم سینمایی «سرزمین آبی» به کارگردانی علی فخرموسوی در ادامه حضور بین‌المللی خود، در اولین دوره جشنواره «aloho film festiva» حضور دارد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «سرزمین آبی» به کارگردانی علی فخرموسوی و تهیه‌کنندگی رضا محقق در اولین دوره «aloho film festiva» که صورت آنلاین در کالیفرنیا برگزار می‌شود، رقابت می‌کند.این رویداد سینمایی در سه بخش سینمایی، فیلم کوتاه و مستند برگزار می‌شود.

برایان بارسوگیلا؛ مدیر هنری «aloho film festiva» بعد از تماشای این فیلم در جشنواره فیلم لاس وگاس از «سرزمین آبی» دعوت کرد تا در این جشنواره شرکت کند.او اعلام کرده است که نزدیک به ۲۰۰۰ فیلم متقاضی حضور در سه بخش سینمایی و کوتاه و مستند این جشنواره هستند.که قرار بود به صورت فیزیکی برگزار شود اما به دلیل تداوم همه‌گیری کرونا این اتفاق میسر نشد.

برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره با رای مردمی انتخاب شده و جوایزشان اهدا می‌شود.

فیلم سینمایی «سرزمین آبی» دومین ساخته علی فخرموسوی تولید مشترک ایران و چک است که در ایران تولید شده و مراحل پس از تولید را در سه کشور جمهوری چک، اوکراین و آمریکا پشت سر گذاشته است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «دکتر آرش پیرو، پس از مشکلاتی، تهران را به مقصد روستایی مرزی ترک می‌کند. دکتر در روستا به کشف پازل‌هایی از گذشته می‌پردازد».

محمدرضا رهبری، منوچهر آذر، بهزاد دورانی، سحر عبدالهی، محمد جهان‌شاهی، فریبرز علی‌اکبرپور، آرزو ابی‌زاده، مریم جنگروی و محمد اعلایی بازیگران «سرزمین آبی» هستند.

جشنواره «aloho film festiva»  با هدف استعدهای نو، کارگردانان تازه و فیلم‌های خاص از ۲۳ خرداد تا ۶ تیرماه ۱۴۰۰ به صورت آنلاین در کالیفرنیا برگزار می‌شود.