هنروتجربه: جودی فاستر به‌عنوان دریافت‌کننده نخل طلای افتخاری کن ۲۰۲۱ معرفی شد.

جودی فاستر که قرار است مهمان افتخاری مراسم افتتاحیه هفتاد و چهارمین دوره جشنواره کن باشد، نخل طلای افتخاری ۲۰۲۱ را نیز دریافت می‌کنند. این جایزه تاکنون به هنرمندانی چون  ژان مورو، برناردو برتولوچی، جین فوندا، ژان-پل بلموندو، مانوئل دی اولیویرا، ژان پی‌یر لئو، آنیس وردا و آلن دلون تعلق گرفته‌است.

جودی فاستر که برنده دو جایزه اسکار داست، به عنوان بازیگر در فیلم‌های مطرحی حضور داشته و کارگردانی و تهیه‌کنندگی چند فیلم را هم در کارنامه دارد. جشنواره کن از او به عنوان چهره‌ای با یک کارنامه درخشان هنری میاد کرده که تعهدی جدی نسبت به مسایل مهم دارد.

فاستر در واکنش به دریافت نحل افتخاری کن عنوان کرد که این جشنواره به طور کل زندگی و مسیر کاری او را تغییر داده است. این بازیگر اولین بار  سال ۱۹۷۶ و در سن ۱۴ سالگی به خاطر بازی در فیلم «راننده تاکسی» در جشنواره کن حضور یافت. او هم‌چنین گفت:«گرچه پیش‌تر کارگردانی کرده بودم، اما اولین حضورم در کن لحظه‌ای سرنوشت‌ساز برای من بود. نمایش یکی از فیلم‌هایم در این جشنواره همواره برایم رویا بوده و افتخار می‌کنم که کن به من فکر کرد و با این افتخار این امکان را پیدا می‌کنم تا با نسل جوان صحبت کنم».

هفتاد و چهارمین دوره جشنواره کن از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) با حضور اسپایک لی به‌عنوان رییس هیات داوران بخش رقابتی برگزار می‌شود.