هنروتجربه: فیلم‌های مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست» و «اکسدوس» برای نمایش در هشتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی در پاریس (سینمای ایران) انتخاب شده‌اند.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست» اثر سام کلانتری از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی که در هنروتجربه اکران شده است، روزهای ۲ و پنج تیرماه و فیلم مستند «اکسدوس» اثر بهمن کیارستمی که پخش آن برعهده مرکز گسترش است در روزهای سه و هفت تیرماه در هشتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی در پاریس به نمایش در خواهند آمد.

در این برنامه که از تاریخ ۲۹- ۲۳ ژوئن (۲ تا هشت تیر ۱۴۰۰) در شهر پاریس در کشور فرانسه برگزار می‌شود، حدود ۳۰ فیلم سینمایی و مستند کوتاه و بلند به نمایش در خواهد آمد.

مستند «جایی برای فرشته ها نیست» درباره‌ تیم ملی دختران اسکیت هاکی ایران و مشکلات پیچیده‌ آنها در راه مسابقات آسیایی کره‌جنوبی است. ماجرای فدراسیون که توانایی تامین هزینه این تیم را ندارد و…

«اِکسُدوس» درباره مرکز بازگشت مهاجران افغان است که توسط اداره اتباع خارجی وزارت کشور گردانده می‌شود. این مرکز مسوولیت ثبت‌نام و اعزام مهاجران افغان که به‌صورت غیرقانونی وارد ایران شده‌اند را برعهده دارد. این فیلم در اولین نمایش خود در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، موفق به کسب جایزه بزرگ بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره شد. «اِکسُدوس» در اولین حضور بین‌المللی خود نیز در بخش مسابقه بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «هات‌داکس» در شهر تورنتو کانادا، روی پرده رفت.