هنروتجربه-سعیدحضرتی: سروش تختی بازیگر فیلم سینمایی «مراسم تدفین کلاغ‌ها» می‌گوید به نظرم «هنروتجربه» بهترین انتخاب برای اکران چنین فیلم‌هایی است که عوام ممکن است آن را پس بزنند.  فکر می‌کنم اگر روزی خودم هم بخواهم فیلمی بسازم باید فقط به اکران در «هنروتجربه»  اتکا و فکر کنم. نقش «هنروتجربه» در رشد و بالابردن کیفیت فیلم‌ها غیرقابل انکار است و قطعا برای فیلم‌سازان و هنرمندان مستقل خانه امنی است.

سروش تختی درباره همکاری با ناصر قهرمانی در فیلم سینمایی «مراسم تدفین کلاغ‌ها» به سایت هنروتجربه گفت: «من به واسطه دوره‌های کارگردانی که با ناصر قهرمانی داشتیم برای ایفای نقش‌ام در فیلم «مراسم تدفین کلاغ‌ها» انتخاب شدم و از قضا خانه خود ما هم به پیشنهاد خودم به عنوان لوکیشن  انتخاب شد که به مدت دو روز فیلم‌برداری‌ در این لوکیشن رقم خورد. همچنین تصمیم بر این شد که از گربه من تارا هم در این فیلم استفاده شود.»

تختی اضافه کرد: «این اولین تجربه بازیگری من بود که تا قبل از آن نه تنها در این زمینه هرگز آموزشی ندیده بودم بلکه علاقه‌ای هم به ورود در این عرصه را نداشتم زیرا دغدغه من فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی است اما از جهتی که همکاری با ناصر قهرمانی برای من لذت‌بخش و از طرفی به لحاظ شخصیتی به روحیه من نزدیک هستند در تمام لحظات همکاری با او برای ایفای نقش‌ام راحت بودم.»

تختی با اشاره به اینکه ضبط و جمع آوری صحنه‌های این فیلم بیش از دو سال توسط ناصر قهرمانی به طول انجامیده و قطعا برایشان کار سختی بوده، افزود: «روش ناصر قهرمانی در هدایت بازیگر به این صورت است که تا آخرین لحظه به بازیگران فیلم‌نامه نمی‌دهند و در واقع سر صحنه همه چیز در مورد نقشمان برای ما محرز می‌شد که البته  این روش به نظر خودم هم کارآمدتر و درست‌تر است.»

روش ناصر قهرمانی در هدایت بازیگر به این صورت است که تا آخرین لحظه به بازیگران فیلم‌نامه نمی‌دهند و در واقع سر صحنه همه چیز در مورد نقشمان برای ما محرز می‌شد که البته  این روش به نظر خودم هم کارآمدتر و درست‌تر است

او تصریح کرد: «به نظرم در لحظه بودن باعث می‌شود تا از تمام المانهایی که در صحنه وجود دارد نهایت استفاده را ببریم. به عنوان مثال همان استفاده از گربه من برای این فیلم استفاده از همین المان‌ها بود.»

سروش تختی همچنین درباره اکران «مراسم تدفین کلاغ‌ها» در گروه سینمایی «هنروتجربه» گفت: «من متاسفانه کمتر فرصت تماشای فیلمی را دارم  زیرا بیشترین دلمشغولی‌های من مجسمه‌سازی و نقاشی هستند. به نظرم «هنروتجربه» بهترین انتخاب برای اکران چنین فیلم‌هایی است که عوام ممکن است آن را پس بزنند.  فکر می‌کنم اگر روزی خودم هم بخواهم فیلمی بسازم باید فقط به اکران در «هنروتجربه»  اتکا و فکر کنم. نقش «هنروتجربه» در رشد و بالابردن کیفیت فیلم‌ها غیرقابل انکار است و قطعا برای فیلم‌سازان و هنرمندان مستقل خانه امنی است. »