هنر وتجربه-حسام فروتن مجری برنامه «سینما آی فیلم» شبکه آی فیلم در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، با بیان اینکه «سینما آی فیلم» مصداق همنشینی مردم با سینما از قاب تلویزیون است، گفت: امیدوارم با توجه به بهبود وضعیت سینماها، پخش این برنامه استمرار و نظم خود را حفظ کند.

او درباره «سینما آی فیلم» که چند هفته ای است دوباره پخش خود را از شبکه آی فیلم از سر گرفته است، بیان کرد: از اهداف تولید این برنامه می‌توان به کمک به سینمای ایران و آشنایی بیشتر مخاطبان با فیلم‌هایی که در حال اکران است اشاره کرد چراکه در هر قسمت از برنامه یکی از فیلم‌های در حال اکران را معرفی می‌کنیم. این روند به ویژه تا قبل از همه گیری کرونا به خوبی صورت می گرفت؛ اما تاحدودی تحت تاثیر شیوع این بیماری قرار گرفته و از چند هفته اخیر با بازگشایی مجدد سینماها دوباره روال تولید و پخش برنامه مانند قبل منظم شده است. در این برنامه در هر قسمت با کارگردان، تهیه کننده، بازیگران و عوامل فنیِ فیلم مورد بررسی، گفتگو کرده و این صحبت‌ها به مخاطب کمک می‌کند تا راحت‌تر فیلمی را انتخاب و آن را تماشا کند.

فروتن افزود: همه گیری کرونا تاثیر زیادی روی این برنامه داشته است که البته بخش مهم آن مربوط به مشکلات ایجاد شده برای اکران فیلم‌ها در سینماها است. ما حتی در شرایط شیوع این بیماری نیز با تمام توان، کیفیت تولید این برنامه را حفظ کرده و خود را موظف به ارائه آن می دانستیم، اما به دلیل مشکلات اکران فیلم‌ها، برنامه به طور مرتب روی آنتن نرفته است.