هنروتجربه: جشنواره «کن» از فهرست فیلم های بخش کوتاه رویداد امسال خود رونمایی کرد و داوران بخش فیلم‌های کوتاه و سینه‌فونداسیون جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ معرفی شدند.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از سایت جشنواره کن، داوران بخش فیلم‌های کوتاه و سینه‌فونداسیون جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ معرفی شدند و محمدرضا میقانی از ایران با فیلم ١۴ دقیقه‌ای «ارتودنسی» یکی از فیلم‌هایی است که باید سایر آثار راه یافته به کن رقابت کند.

بنا به اعلام برگزارکنندگان جشنواره، ۱۰ فیلم کوتاه از کشورهای مقدونیه، کوزوو، دانمارک، ایران، فرانسه، پرتغال، برزیل و فرانسه، هنگ کنگ، برزیل و ایسلند و کشور چین در بخش فیلم های کوتاه امسال جشنواره «کن» برای دریافت نخل طلا با هم به رقابت می پردازند.

کشورهای مقدونیه و کوزوو برای اولین بار است که در این بخش حضور دارند.

فیلم‌های بخش کوتاه رویداد امسال از بین ۳۷۳۹ فیلم فرستاده شده به فستیوال انتخاب شده اند.

در سی و چهارمین دوره بخش سینه‌فونداسیون جشنواره «کن» نیز ۱۷ فیلم کوتاه پذیرفته شدند.

هیات داوران بخش کوتاه و سینه فونداسیون جشنواره کن هم شامل کوثر بن هنیه، کارگردان و نویسنده تونسی؛ تووا نووِتنی کارگردان، نویسنده و بازیگر سوئدی؛ آلیس وینوکُر کارگردان و نویسنده فرانسوی؛ سامه علا کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده مصری، کارلوس موگوئیرو فیلمساز و مدرس اسپانیایی و نیکلاس پاریسه کارگردان و فیلمنامه‌نویس فرانسوی است.

امسال در مجموع ۳۷۳۹ فیلم کوتاه به کمیته انتخاب ارسال شدند که از این میان ۱۰ فیلم برای بخش رقابتی فیلم کوتاه کن پذیرفته شدند.

برای بیست و چهارمین دوره بخش سینه فونداسیون ویژه فیلم‌های دانشجویان مدارس سینمایی هم از میان ١٨٣۵ فیلم ارسال شده به این بخش، ١٧ فیلم برای رقابت انتخاب شدند که توسط ٨ کارگردان زن و ٩ مرد ساخته شده‌اند. این فیلم‌ها شامل ۱۳ فیلم زنده و ۴ فیلم انیمیشن هستند.

کوتاه‌ترین این فیلم‌ها ۶ دقیقه و بلندترین آنها ۵۰ دقیقه‌ای است. برندگان این بخش ۱۵ جولای در سینما بونوئل معرفی می‌شوند.