هنروتجربه-فاطمه رستمی: مهدی برجیان کارگردان فیلم کوتاه «سکون»، یکی از هفت فیلم درحال اکران در بسته فیلم کوتاه «هفت» در هنروتجربه است. او پیش از این هم مستند «چشم جنگ» را در هنروتجربه اکران کرد که با استقبال خوبی روبه‌رو شد. او از دومین تجربه حضورش در هنروتجربه گفته است که می‌خوانید.

برجیان در مورد دوبار تجربه اکران فیلم در هنروتجربه به سایت هنروتجربه گفت: «بعد از مستند «چشم جنگ» این دومین باری است که نمایش فیلم در هنروتجربه را تجربه می‌کنم و بار قبل که خیلی از این تجربه لذت بردم و فکر می‌کنم اینبار هم تجربه متفاوتی باشد»

او افزود: «فکر می‌کنم هنروتجربه بستری است که ما می‌توانیم فیلم‌هایمان را نشان بدهیم. قبل از تاسیس هنروتجربه ما جایی برای نمایش فیلم‌هایمان نداشتیم و فیلم‌های کوتاه داخل کمد کارگردانان می‌ماند. اگر بسته‌های فیلم کوتاه هنروتجربه نبود، نهایتا من می‌توانستم فیلمم را به پنج نفر از دوستانم نشان دهم، اما اکران در سینما این امکان را برای ما فراهم کرد تا عده  بیشتری تماشاگر فیلم شوند.خیلی از علاقه‌مندان به فیلم کوتاه خارج از شهر تهران هستند و هنروتجربه در نقاط مختلفی امکان نمایش فیلم کوتاه فراهم کرده است».

این فیلم‌ساز با اشاره به لزون حمایت از هنروتجربه تصریح کرد: «واقعا امیدوارم دولت بعدی بنای هنروتجربه را برهم نزند. حرف‌هایی که به گوش می رسد اصلا خوب نیست و نگران کننده است و  شاید می‌خواند بنیان هنروتجربه را بکنند. ما دوست داریم دید درستی نسبت به هنروتجربه در آینده هم ادامه داشته باشد و این موسسه به کارش با قدرت ادامه بدهد».

برجیان اظهار کرد: «ما نزدیک چهار ماه است در تدارک بسته فیلم کوتاه «هفت» بودیم و تعطیلی‌های متعددی پیش می آمد. ایده اولیه این بود که از دوستانی دعوت کنیم فیلم‌شان را در این بسته قرار بدهند که از چهره سینمایی در اثرشان استفاده کرده اند. هنروتجربه از این ایده استقبال کرد و نتیجه اش این بسته ای شد که درحال حاضر در هنروتجربه اکران می‌شود».

کارگردان «چشم جنگ» در مورد قصه چهارمین فیلم کوتاهش به نام «سکون» و ارتباطش با فیلم‌های قبلی‌اش اظهار کرد: «برای من همیشه دغدغه بود که چرا بین شهدای دفاع مقدس حتی پیکر یک زن شهید هم نیامده؟ پس آمار شهدای زن که ارائه می‌شود، چیست؟ این شد ایده اولیه فیلمم و آخر فیلم شوکی وجود دارد. تمایز این فیلم با آثار قبلی ام این است که یک آنی در فیلم «سکون» هست که شایدر در فیلم‌های دیگرم کمتر وجود داشت».