هنروتجربه: برگزیدگان جشنواره انسی معرفی شدند و انیمیشن بلند «فرار» ساخته جوناس پوهر راسموسن جایزه بزرگ جشنواره یعنی جایزه بهترین انیمیشن بلند و همینطور جایزه بنیاد «گان» برای پخش کننده‌ها را کسب کرد.

جشنواره انیمیشن «انسی» بعد از یک هفته نمایش فیلم، برگزاری مسترکلاس و میزگردهای سینمایی شنبه شب ۱۹ ژوئن فهرست برندگان جوایز اصلی رویداد امسال خود را اعلام کرد. این رویداد شب قبل از این مراسم نیز برگزیدگان جوایز ویژه فستیوال را معرفی کرده بود.

در این دوره از جشنواره انسی، انیمیشن بلند «فرار» ساخته جوناس پوهر راسموسن که شب قبل از اهدای جوایز اصلی، جایزه بهترین موسیقی متن برای یک اثر بلند را دریافت کرده بود جایزه بزرگ جشنواره یعنی جایزه بهترین انیمیشن بلند و همینطور جایزه بنیاد «گان» برای پخش کننده‌ها را کسب کرد.

یکی دیگر از جوایز مهم بخش انیمیشن‌های بلند مربوط به جایزه هیات داوران بود که به انیمیشن «معاد آفتابی من» ساخته میشلا پاولاتووا محصول چک، فرانسه و اسلواکی رسید. این انیمیشن داستان عشق یک زن جوان اهل کشور چک به نظیر یک مرد اهل کشور افغانستان را روایت می‌کند.

در بخش انیمیشن های کوتاه نیز جایزه بهترین انیمیشن به «Peel» محصول کشور سوییس ساخته ساموئل پاتی و سیلوین مانی رسید. جایزه هیات داوران انیمیشن های کوتاه نیز به انیمیشن «تخم مرغ های عیدپاک» ساخته نیکلاس کپنس از بلژیک، فرانسه و هلند رسید.

جشنواره انیمیشن انسی امسال بین روزهای ۱۴ تا ۲۰ ژوئن برگزار شد.

برچسب‌ها: