هنروتجربه: فیلم کوتاه «تخت آبی» ساخته علیرضا کاظمی‌پور جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم کوتاه Settimo ایتالیا را دریافت کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم کوتاه ۱۴ دقیقه‌ای «تخت آبی» ساخته علیرضا کاظمی‌پور در سال ۱۳۹۸ است که ادامه حضور خود در جشنواره‌های بین‌المللی جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم کوتاه Settimo ایتالیا را به همراه فیلم  «کیک عروسی» ساخته مونیکا مازیتلی از کشور سوئد دریافت کرد.

چهارمین دوره جشنواره فیلم کوتاه Settimo از تاریخ ۱۹ تا ۲۱ ژوئن با نمایش فیلم‌ها در سالن سینما و به طور فیزیکی برگزار شد و برندگان جشنواره در شب اختتامیه معرفی شدند.

فیلم کوتاه «تخت آبی» تا به حال در ۴۷ جشنواره بین‌المللی از جمله جشنواره شورت شورتز ژاپن و لچه و پالنسیای اسپانیا پذیرفته شده و جوایزی مثل جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم کوتاه ونکوور، جایزه بهترین فیلم کوتاه و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره Readding آمریکا، جایزه دوم بهترین فیلم جشنواره FOLCS نیویورک و جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم اسکرین پاور را دریافت کرده است.

این فیلم محصول موسسه فرهنگی هنری آواگران راه ابریشم و شرکت الف بریتیش کلمبیا است.

«تخت آبی» داستان زن میانسالی به‌نام زهرا است که دختری به نام نگار را در خیابان سوار ماشین کرده و اصرار دارد که او را به خانه‌اش ببرد. اما نگار نسبت به انگیزه و هویت جنسی او تردید دارد.

آناهیتا اقبال‌نژاد، بیتا بیگی، حامد رحیمی نصر، علی‌پویا قاسمی، دیاکو خاکی، هدایت الله سجادی، سحر عزیزیان بازیگران این فیلم کوتاه هستند.