هنروتجربه: شش دقیقه از فیلم «عباس کیارستمی مشغول کار است» به کارگردانی سیف‌الله صمدیان که قرار است در مرکز فرهنگی ژرژ پیمیدو به نمایش در آید منتشر شد.

سیف اله صمدیان همزمان با اول تیر ماه سالروز تولد عباس کیارستمی ، ۶ دقیقه  از کار جدیدش درباره این هنرمند سرشناس را به درخواست بخش سینمایی ایسنا در اختیار ما قرار داد.

فیلم «عباس کیارستمی مشغول کار است» به سفارش مرکز فرهنگی ژرژ پمپیدو اثری ۵۵ دقیقه‌ای از سیف اله صمدیان است  که این هنرمند چند دقیقه‌ای از آن را منتشر کرده است.

نسخه کامل این فیلم، تدوینی از تصاویری است که سیف‌الله صمدیان به عنوان دوست و همکار کیارستمی از او گرفته و همچنین از منتخبی از فیلم‌های پشت صحنه «شیرین» و «کپی برابر اصل» به کارگردانی زنده یاد حمیده رضوی و فیلم «سوهانک» ( پیش تولید «طعم گیلاس») ساخته بهمن کیارستمی هم در آن استفاده شده است.

این فیلم هر روز در بخش اندرونی نمایشگاه آثار عباس کیارستمی در مرکز فرهنگی ژرژ پیمیدو پاریس به عنوان زیرزمین محل کار کیارستمی به نمایش در می‌آید و در روز اختتامیه این نمایشگاه ، فیلم دیگر صمدیان درباره عباس کیارستمی با عنوان «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» به نمایش در خواهد آمد.

گفتنی است صمدیان این ۶ دقیقه را در سالروز تولد عباس کیارستمی به ایسنا هدیه داده و اولین بار در آنجا منتشر شده است.