هنرو تجربه: فیلم کوتاه «زنگ تفریح» به کارگردانی نوید نیکخواه آزاد به بخش مسابقه بین‌الملل پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ریور «River» در ایتالیا راه یافت.

به گزارش سایت هنروتجربه، پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ریور «River» ایتالیا دهم تیرماه به‌طور رسمی آغاز به کار می‌کند و در بخش رقابتی افق‌های بین الملل (Orizzonti Internazionali) میزبان درام سیاسی «زنگ تفریح» از ایران است.

جشنواره بین‌المللی فیلم ریور «River» رویدادی بین‌المللی است که به نمایش فیلم‌های کوتاه از سراسر جهان می‌پردازد و در این دوره از دهم تیر تا هشتم مرداد در شهر پادووا (ایتالیا) برگزار می‌شود.

«پادووا» یک شهر و کمون در ناحیه «ونتو» در شمال ایتالیا است. این شهر مرکز استان «پادوا» و قطب اقتصادی و ارتباطی ناحیه است.

این جشنواره به همت «انجمن فرهنگی فیلم‌های تحقیقاتی» برگزار می‌شود و حامی مالی آن شورای شهر، دفتر امور فرهنگی و دانشگاه پادوا است.

«زنگ تفریح» که برگرفته از ماجرای «دختر آبی» است، قصه یک دختر دبیرستانیِ یاغی است که می‌خواهد در طول زنگ تفریح و با کمکِ سه دوست خود مخفیانه از مدرسه خارج شود و برای تماشای مسابقه فوتبال تیم مورد علاقه‌اش به ورزشگاه آزادی برود.

«زنگ تفریح» که بیش از ۲۰ حضور جهانی را پشت سر گذاشته، در جشنواره‌های شاخص مورد تأیید آکادمی اسکار از جمله جشنواره فیلم کوتاه ازمیر و جشنواره سینه لبو شیلی حضور داشته و از افتخارات آن می‌توان به کسب جایزه بهترین بازیگر از سی و سومین دوره جشنواره دانشجویی «Living Skies» کانادا، جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی از هجدهمین جشنواره «آکسفورد» آمریکا و جایزه بهترین فیلم داستانی از بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم «جانز هاپکینز» در آمریکا اشاره کرد.

با شمارش معکوس، فیلم‌ها بار دیگر روی یک کرجی که در میانه‌ی بندر رود تاریخی قرن شانزدهمی پهلو گرفته، جان تازه‌ای می‌یابند و به نمایش عموم درمی‌آیند. از این رود به منظور تجارت میان پادوا و ونیز در دروازه‌ی شهر «پورتا پورتلو» استفاده می‌شد.

این فضای جذاب و دل‌ربا تنها یکی از جاذبه‌های بسیار است که علاقه‌مندان را هر سال به جشنواره بین‌المللی فیلم «ریور» فرا می‌خواند.

موژان کردی، ریحانه نبی‌یان، نیلوفر شکوهی‌نیا و غزل خلیلی بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

این فیلم کوتاه به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی نوید نیکخواه آزاد تولید شده و محصول «شمید فیلم» است.

پخش جهانی «زنگ تفریح» برعهده شرکت اسپانیایی «FeelSales» است.

پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ریور «River» از دهم تیر تا هشتم مرداد در شهر پادووا (ایتالیا) برگزار می‌شود.

عوامل «زنگ تفریح» عبارتند از:

نویسنده: نوید نیکخواه آزاد، بازیگران: موژان کردی، ریحانه نبی‌یان، نیلوفر شکوهی‌نیا، غزل خلیلی، مدیر فیلمبرداری: بهروز بادروج، تدوین: وحید نیکخواه آزاد، موسیقی: میخائیل شِماتِنکو، طراح صحنه و لباس: مُنا رمضانی، فیلمبردار: سعید زرآبادی‌پور، طراح چهره پردازی: سارا بلبلی، صدابردار: احسان نامداری، طراح صدا و ترکیب صداها (فیلم): سامان شهامت، طراح صدا و ترکیب صداها (تیزر): احسان افشاریان، عکس: نگار نیکخواه آزاد، گروه کارگردانی: مونا خوش‌روش، سارا بابایی، منشی صحنه: سمیه شهرابی، ترجمه اسپانیایی: رامین وحیدزاده، مجری چهره‌پردازی: معصومه باب‌زن، فیلم پشت صحنه: مریم مستفید، طراح پوستر: متین خیبلی، اصلاح رنگ و نور: فربد جلالی، گروه فیلمبرداری: بهتاش کمه‌زری، علی درخشانی، گروه صحنه و لباس: امید نورمرادی، رضا کرمی، مدیر تولید: کیوان مرادآبادی، کارگردان و تهیه کننده: نوید نیکخواه آزاد، محصول «شمید فیلم».