هنروتجربه: والتر مرچ یکی از برجسته‌ترین تدوین‌گران سینمای جهان به همراه تقی امیرانی کارگردان مستند «کودتای ۵۳» در کارگاهی سه روزه تجارب خود در فیلمسازی را برای علاقه‌مندان ایرانی به اشتراک می‌گذارند.

به گزارش سایت هنروتجربه، در این کارگاه سه روزه که به همت مدرسه فیلم ماجرا به صورت آنلاین و با ترجمه همزمان فارسی در روزهای ۱۱ تا ۱۳ تیرماه برگزار می‌شود تقی امیرانی از تجربه به‌عنوان مستندساز در ساخت مستند کودتای ۵۳ و والتر مرچ از رابطه تدوین و داستان‌گویی در سینما با علاقه‌مندان به سینما صحبت می‌کنند.

والتر مرچ یکی از برجسته‌ترین تدوین‌گران و طراحان صدا در تاریخ سینمای هالیوود است که تدوین فیلم‌های درخشانی چون «پدرخوانده»، «سبکی تحمل‌ناپذیر هستی»، «اینک آخرالزمان»، «مکالمه» و «نشانی از شر» را در کارنامه خود دارد. او دو بار بابت صداگذاری و میکس صدای فیلم «اینک آخرالزمان» و «بیمار انگلیسی» جایزه اسکار بهترین صداگذاری و میکس صدا را دریافت کرد.

مرچ همچنین در سال ۱۹۹۶، برای تدوینِ فیلمِ «بیمار انگلیسی» برنده جایزه اسکار بهترین تدوین و جایزه بفتای بهترین تدوین شد.

تقی امیرانی، فیلمساز ایرانی ساکن بریتانیاست که کارگردانی مستند تحسین‌شده «کودتای ۵۳» را به‌عهده داشته است. «کودتای ۵۳» پربیننده‌ترین مستند چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» بود.