هنروتجربه:بونگ جون هو کارگردان «انگل» در مستر کلاس خود در جشنواره فیلم کن از وضعیت سینماها و آینده کاری خود گفت.

بونگ جون هو سازنده «انگل» که پس از دو سال به جشنواره کن برگشته است در مستر کلاسی که در جشنواره فیلم کن برگزار گرد گفت می‌خواهم انیمیشنی علمی تخیلی درباره موجودات دریایی بسازم. اما از دو سال پیش و در کوران کرونا با آدام مک‌کی (کارگردان آمریکایی) مشغول نگارش فیلمنامه سریالی بر اساس «انگل» هستیم و امیدوارم به زودی فیلمبرداری آن در آمریکا آغاز شود.

مک‌کی کارگردان آمریکایی و همکار فیلمنامه‌نویس جون‌هو تاکید کرد این سریال بازسازی «انگل» نیست و قصه‌ای متفاوت و جدید را روایت می‌کند.

بونگ جون هو در جشنواره کن گفت: «انگل» فیلمی درباره ثروت و فقر است. فکر می‌کنم همه ما ترس از فقیر شدن داریم  و تلاش می‌کنیم ثروتمند باشیم. کار من با «انگل» نمام نشده و موضوع آن جهان شمول و همه فهم است چون با موضوع آن درگیری روزانه داریم. امیدوارم به زودی با آماده شدن سناریو، ساخت سریال در آمریکا آغاز شود.

وی همچنین افزود اصلا انتظار اینهمه موفقیت «انگل» را نداشتم اما دو سال پیش و قبل از کرونا و در همین جشنواره این فیلم برنده نخل طلای فیلم غیرانگلیسی زبان شد. کارگردان تحسین شده کره‌ای یادآور شد: با وجود موفقیت‌های جهانی «انگل» من هیچگونه تغییری نکردم و همانی هستم که بودم.

بونگ جون هو همچنین گفت: از سال ۲۰۱۸ مشغول نوشتن فیلم‌نامه‌ای بر اساس یک داستان علمی هستم و سناریوی آن آماده شده است. اساس فیلم‌نامه کتابی نوشته کلر نوویان است و اولین بار همسرم این کتاب را خرید و با خواندن آن محو مخلوقات دریایی و داستان آن شدم. آنقدر هیجان‌زده شدم که می‌خواهم دوباره به دنیای انیمیشن برگردم.

بونگ جون هو تاکید کرد این انیمیشن سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ آماده می‌شود. او گفت فعلا به ساخت سریال «انگل» فکر می‌کنم.

هالیوود ریپورتر