هنروتجربه: فیلم کوتاه «بچه ها» به کارگردانی امیر دریانی و تهیه‌کنندگی نعیم بختیاری در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «فرسکو» در کشور ارمنستان حضور پیدا کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه، پیمان شاه محمدی مجری طرح و پخش‌کننده بین المللی فیلم کوتاه «بچه ها» به کارگردانی امیر دریانی و تهیه کنندگی نعیم بختیاری از اولین حضور این فیلم در هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «فرسکو» در کشور ارمنستان خبر داد.

جشنواره بین المللی فیلم Fresco که از ۲۰ تا ۲۹ آگوست ۲۰۲۱ برابر با ۲۹ مرداد تا ۷ شهریور ۱۴۰۰ در ایروان برگزار می شود، متمرکز بر آثاری است که در آن جنگ ها، خشونت ها، فاجعه های اکولوژیکی ناشی از منشأ انسانی مورد توجه است و در آن صلح، همبستگی، انسان گرایی و ارزش های جهانی مورد حمایت قرار می گیرد و هدف آنها بازگرداندن ارزش های خانوادگی است.

استراتژی توزیع بین‌المللی فیلم کوتاه «بچه ها» نیز کاملا همسو و منطبق با چنین رویکردهایی است. «بچه‌ها» به موضوع طلاق و تاثیر آن روی ضمیر ناخودآگاه فرزندان، فارغ از سن و جنسیت می پردازد.

در خلاصه داستان «بچه ها» آمده است: سینا و مبینا که برادر و خواهر هستند، دچار اختلافات رفتاری متاثر از فضای مسموم خانه تصمیم به جدایی می گیرند و به دادگاه خانواده مراجعه می کنند. این اولین باری است که یک خواهر و برادر تصمیم میگیرند که به شکل قانونی از یکدیگر جدا شوند.

در فیلم «بچه‌ها» نکیسا بختیاری، باربد بختیاری و نعیم بختیاری به ایفای نقش پرداخته‌اند.