هنروتجربه: انیمیشن «نهنگ سفید» به کارگردانی امیر مهران، از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در پنج جشنواره‌‌ بین‌المللی با دیگر فیلم‌های انیمیشن از کشورهای مختلف رقابت می‌کند.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، پانزدهمین جشنواره‌ ریور ( ۱۰ تیر تا ۳ مرداد در شهر پادوای ایتالیا)، سی و هفتمین دوره‌ کارتون کلاب (۲۱ تیر تا ۲۷ تیر شهر ریمینی ایتالیا)، نهمین جشنواره‌ جهانی انیمیشن سکه‌ طلایی کنستانتین (۲۱ تیر تا ۲۵ تیر در شهر نیس صربستان)، ششمین دوره‌ جشنواره‌ بین المللی انیمیشن زبات (۳۱ تیر تا ۳ مرداد در شهر سیسیل ایتالیا) و پانزدهمین دوره‌ جشنواره‌ انیمآرت (۲۹ تیر تا ۳ مرداد در جزیره هایدرا یونان) پنج جشنواره‌ای هستند که انیمیشن «نهنگ سفید» در آن‌ها حضور خواهد داشت.

انیمیشن کوتاه «نهنگ سفید» که پیش از این جایزه‌ بهترین فیلم انیمیشن را از جشنواره‌ فیلم ورشوی لهستان و جشنواره‌ فیلم فریمز هند کسب کرده، محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.

این انیمیشن کوتاه ده دقیقه‌ای، تمی جهان‌شمول دارد و روایتگر تلاش مردی تنهاست که در پی یافتن دوستانی است که سالیان پیش در یک حمله هوایی از دست داده است. یک نهنگ سفید تنها نشانه‌ای است که او دارد…

برچسب‌ها: