هنر و تجربه: وس اندرسن در هفتادوچهارمین جشنواره کن به هیچ سؤالی درباره جدیدترین اثرش با عنوان «گزارش فرانسوی»/ The French Dispatch پاسخ نمی‌دهد چون نشست خبری فیلمش اصلاً برپا نخواهد شد.

این طور که پیداست «گزارش فرانسوی» از ابتدا در جدول زمان‌بندی نشست‌های خبری نبوده ولی خیلی‌ها فکر می‌کردند با نزدیک شدن زمان نمایشش (۱۲ ژوییه/ ۲۱ تیر) به جدول اضافه خواهد شد. این فیلم که ترکیب بازیگران پرستاره‌ای شامل تیلدا سویینتن، لیا سِدو، تیموتی شِلِمِی، اوئن ویلسن، بنیسیو دل تورو، الیزابت ماس، بیل موری، اِیدریئن برودی و ویلم دفو دارد، احتمالاً با مشکلات مربوط به سفر عواملش به کن مواجه شده است؛ البته سویینتن و سِدو در جشنواره حضور دارند. با وجود این، نمایندگان اندرسن و جشنواره کن هنوز اعلام نکرده‌اند که چرا این نشست مطبوعاتی برپا نمی‌شود.

وس اندرسن که در پاریس اقامت دارد، آخرین بار سال ۲۰۱۲ با فیلم «قلمرو طلوع ماه»/ Moonrise Kingdom در جشنواره و بخش مسابقه اصلی حضور داشت (و البته آن سال، جشنواره هم با فیلم او افتتاح شد). فیلم قبلی اندرسن، انیمیشن توقف‌حرکت/ استاپ‌موشن «جزیره سگ‌ها»/ Isle of Dogs بود که سال ۲۰۱۸ جشنواره برلین را افتتاح کرد. برای هر دوی این فیلم‌ها، نشست خبری با حضور اندرسن برگزار شد.

ورایتی