هنروتجربه-سعیدحضرتی: «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» سومین فیلم علیرضا رسولی‌نژاد بعد از دو فیلم تجربی او «صحنه‌های خارجی» و «مینور/ماژور» است که طی زمستان ۹۴ تا پاییز ۹۵ ساخته شد و ۹۶ اکران شد. فیلمی که فضایی قصه‌گو و معمایی دارد و با شرکت چهره‌هایی نو جلوی دوربین رفت. در این فیلم سعید مظفری راوی داستان است و از زاویه سوم شخص داستان بهراد و کاراگاه شدنش را تعریف می‌کند. یکی از ویژگی‌های مهم «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» حضور حمیدرضا صدر منتقد شناخته شده سینما و البته کارشناس فوتبال، در نقشی کوتاه و متفاوت است.

این روزها حمیدرضا صدر در بستر بیماری است. عبارت چندکلمه‌ای «حال آقای صدر خوب نیست» کافی بود تا بسیاری نگران سلامتی این مفسر و منتقد فوتبال و سینما باشند. به بهانه یادی از این چهره دوست‌داشتنی سراغ رسولی‌نژاد رفتیم و او از آشنایی با وی و تجربه همکاری با صدر در فیلم «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» گفت.

علیرضا رسولی‌نژاد پیرامون نقش حمیدرضا صدر و همکاری با او در فیلم «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» گفت: «در فیلم «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» دو شخصیت روانکاو و منتقد فیلم در جهت بسط ایده فیلم کاراگاهی در لحظاتی از فیلم با هم ملاقات می‌کنند؛ حمیدرضا صدر عزیز در نقش منتقد فیلم و شاهین بازیل در نقش روانکاو. حمیدرضا صدر را از دوران دبیرستان و دانشگاه که مجله فیلم می‌خواندم، می‌شناختم. آن موقع تفریحات و سرگرمی‌های کمی بود و مجله خواندن برایمان خیلی لذت بخش بود؛ بخصوص مطالب پرشور و جالب حمیدرضا صدر.»

کارگردان «مینور/ماژور» افزود: «بعدها او را در تلویزیون در برنامه‌های ورزشی دیدم و با چهره و رفتار و مرام ایشان آشنا شدم؛ مردی خوش‌پوش و خوش‌قیافه‌، با تیپ خیلی سینمایی. راستش با دیدن همین برنامه‌ها بود که فکر کردم ای کاش بشود فیلمی با حضور او ساخت. تا اینکه در هنگام کار روی فیلمنامه فیلم کارآگاه یاد حمیدرضا صدر افتادم و از ایشان برای بازی در نقش خودشان دعوت کردم.»

کارگردان «صحنه‌های خارجی» همچنین عنوان کرد: «شانسی که داشتم این بود که ایشان سال‌ها قبل اولین فیلمم «صحنه‌های خارجی» را دیده بودند و آن را دوست داشتند. یادم هست بعد از دیدن فیلم «مینور/ماژور» (دومین فیلمم) یواشکی در گوشم گفتند: «فیلم جالب و عجیبی بود؛ ولی من خیلی سر در نیاوردم چی می‌خواستی بگی!»»

علیرضا رسولی‌نژاد اظهار داشت: «به هر حال با همراهی و لطف ایشان فیلم «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» ساخته شد و در جشنواره سی‌وپنجم فیلم فجر در بخش «هنروتجربه» نمایش داده شد. همان موقع‌ها بود که حمید رضا صدر از ایران رفتند و نشد فیلم را ببینند و نظرشان را بشنوم. فکر کنم هنوز هم فیلم را ندیده باشند. اعتراف می‌کنم که حضور ایشان در این فیلم افتخار بسیار بزرگی‌ست برایم. ای کاش دوباره چهره پرشور و انسانی ایشان را در صفحات اینستاگرام و تلویزیون ببینیم. برای ایشان و خانواده محترمشان سلامتی و آرامش آرزومندم.»

لازم به ذکر است فیلم‌های «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه»،«مینور/ماژور» و «صحنه‌های خارجی» به کارگردانی علیرضا رسولی‌نژاد در سینماهای «هنروتجربه» روی پرده رفتند و با استقبال مخاطبین مواجه شدند. این کارگردان خبر از اکران آنلاین فیلم‌های خود در آینده‌ای نزدیک داد.